کد خبر 347042

عضو شورای شهر تهران در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین:

تجاوز کارخانه سیمان به حریم سه اثر تاریخی شهر ری/ کارخانه‌ها باید از تهران بروند

عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش می‌گوید کارخانه سیمان به حریم سه اثر تاریخی کوه بی بی شهربانو، نقارخانه و برج اینانچ تجاوز کرده و درحال بهره‌برداری از آن‌ها است.

اقتصاد آنلاین - فائزه مومنی؛ حسن خلیل‌آبادی در انتقاد به برداشت بیش از حد کارخانه سیمان از کوه بی بی شهربانو به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: متاسفانه کوه‌خواری کارخانه سیمان و حضور آن در مجاورت محل زندگی مردم علاوه بر ایجاد مسائل زیست محیطی، به دلیل تردد کامیون‌ها سنگ و سیمان برای ساکنین مزاحمت ایجاد کرده است.

او ادامه داد: کوه بی بی شهربانو یک میراث تاریخی در حال نابودی است که از کشورهای هند و پاکستان مراجعه‌کننده دارد. علاوه بر اینکه کوه نیز یک منظر طبیعی دارد و باید مردم اطراف، از آن بهره‌مند شوند. در تمام دنیا از پسماند کوه مصنوعی می‌سازند و ما کوه را نابود می‌کنیم.

خلیل‌آبادی با اشاره به تجاوز کارخانه سیمان به محدوده دو اثر تاریخی کوه نقارخانه و برج اینانچ، اضافه کرد: کارخانه سیمان همچنین دست به برداشت از محدوده این دو میراث شهر ری زده، این یعنی سه اثر تاریخی در شهر ری تحت تاثیر آسیب‌های ناشی از فعالیت کارخانه سیمان قرار گرفته است.

این عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش با بیان اینکه کارخانه سیمان دست به حفر معادنی به عمق 30تا 40متر و به طول ده‌ها هکتار می‌زند، گفت: کارخانه‌ها باید از شهر تهران 130کیلومتر فاصله داشته باشند و کارخانه سیمان با توجه به آثار سویی که دارد از این قضیه مستثنی نیست و باید برود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری