{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 327059

رییس شورای اسلامی شهر تهران از درخواست نامگذاری خیابانی به نام "شهدای سانچی" خبر داد.

به‌ گزارش اقتصادآنلاین، محسن هاشمی، صبح امروز (یکشنبه‌) در جلسه شورای شهر تهران گفت: امروز سالگرد "غرق شدن نفتکش سانچی" است و نامه درخواستی مبنی بر نامگذاری خیابانی به نام "شهدای سانچی" به شورای اسلامی شهر تهران رسیده است که نامه به کمیسیون نامگذاری ارجاع داده شده است و می بایست در دستور کار شورای اسلامی شهر تهران قرار گیرد.

وی با اشاره به این که برای تبریک سال نوی میلادی به همراه دو عضو شورا به دیدار اسقف‌های اعظم ارامنه و آشوری رفتیم، خاطر نشان کرد: در این دیدار اسقف اعظم ارامنه مواضعی را در راستای همبستگی ادیان بیان‌ کردند که بر این اساس می بایست در شرایط حساس کنونی به مظلومیت ایران توجه ویژه‌ داشت.

رییس شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که این هفته‌ دومین سالگرد رحلت "آیت الله هاشمی رفسنجانی" است، خاطر نشان کرد: باز هم افکار و اندیشه‌های پویای آیت الله راه گشای اتفاقات این زمان است، اما هنوز حجم تخریب ها و توهین‌ها ادامه‌ دارد و این‌ در حالی است که جامعه فعلی پیش از هر زمانی نیاز به عقلانیت دارد.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود با بیان اینکه باید بتوانیم از این پیچ تاریخی کشور را عبور دهیم، خاطر نشان کرد:  امیدواریم با توجه به حساسیت شرایط کنونی و با وجود مشکلات و تحریم‌ها همبستگی بیشتری را شاهد باشیم.

در این جلسه همچنین زهرا نژاد بهرام عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکری با انتقاد از روند فعالیت شوراهای معماری مناطق، گفت: در ابتدای سال شورای اسلامی شهر تهران مصوبه‌ای مبنی بر ارائه لایحه تعیین ماموریت های شورای معماری مناطق به شهرداری را ابلاغ کرد.

وی با اشاره به این که این مصوبه در راستای جلوگیری از تصمیمات خود سرانه شوراهای معماری مناطق تصویب شد، گفت: اما متاسفانه نه تنها لایحه ای ارائه نشد ،‌ بلکه شاهد آن هستیم که شوراهای معماری مناطق مصوباتی داشتند که تاثیراتش در شمال و مرکز تهران مشخص خواهد شد.

عضو هیات رییسه شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه باید مصوبات این مدت شورای معماری مناطق بررسی شود، در این باره توضیح داد: لازم است هر چه‌ سریع‌تر شهرداری لایحه‌ای در مورد شرح وظایف شوراهای معماری مناطق به شورای اسلامی شهر تهران ارائه کنند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری