کد خبر 322575

سالاری با اشاره به تخلفات گسترده ارتش در حوزه ساخت و ساز:

نهادهای نظامی باید پیشگام رعایت قوانین و مقررات باشند

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در خصوص بازدید امروز خود از پروژه های سطح منطقه ۴ گفت: امروز به همراه عبدالرضا گلپایگانی سرپرست معاونت شهرسازی و معماری شهرداری، مدیرکل حریم وشهردار ومعاونین منطقه ۴ بازدیدی از مجموعه پروژه های منطقه ۴ شهر تهران داشتیم، این بازدید در محورهای مختلفی انجام شد که یکی از این محورها مربوط به تخلفات ساخت و ساز ارتش جمهوری اسلامی ایران بود.

به گزارش اقتصادآنلاین، وی با اشاره به تخلفات گسترده ارتش در حوزه ساخت و ساز ادامه داد: علی رغم اینکه نهادهای نظامی،حاکمیتی و دولتی باید در رعایت قوانین و مقررات، بخصوص مقررات شهرسازی و معماری و طرح تفصیلی پیشگام باشند و مقام معظم رهبری نیز همواره به این موضوع تاکید داشته اند اما متاسفانه ما شاهد انجام تخلفات بسیار گسترده ساختمانی توسط مجموعه ای از شرکت های تعاونی مسکن زیرمجموعه ارتش و بنیاد تعاون ارتش هستیم.

سالاری با اشاره به پروژه های غیرقانونی ساخته شده در حاشیه اتوبان بابایی اظهار داشت: از جمله این تخلفات می توان به مجموعه ای با بارگذاری قابل توجه اشاره کرد که قبل از اینکه دیوار محدوده نظامی را تخریب کنند اقدام به انجام تخلف کرده و سپس دیوار را برداشته اند و حتی امروز از ورود مسئولین مدیریت شهری به آن مجموعه نیز جلوگیری شد اما من به سختی توانستم وارد مجموعه شوم و بازدیدی از این مجموعه داشته باشم.

این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: یکی دیگر از تخلفات عمده آنان در مجموعه شهرک شهید بهشتی است که مجموعه ساخت و سازهای انجام شده در آنجا در دوره مدیریت شهری گذشته بدون پروانه ساختمانی و بر اساس یک توافق کتبی که در فرایند صدور پروانه و در اجرای مقررات شهرسازی و معماری جایی ندارد،‌انجام شده است. در این مجموعه برای احداث چندین برج 16 طبقه موافقت گرفته شده اما  بعد از آن مجددا به دو برج و هر کدام 4 طبقه اضافه کرده اند.

وی ادامه داد: اخیرا نیز در مجموعه فضاهای  باز که در آن محدوده وجود دارد و باید برای سرانه های خدماتی مورد استفاده قرار می گرفت، اقدام به گود برداری وقتی اجرای بخشی از فونداسیون کرده اند و قصد احداث برج دیگری را دارندکه با تلاش شهرداری منطقه فعلا متوقف شده است.

سالاری با اشاره به مجموعه رستوران های باغ بهشت در مجاورت پارک شیان و لویزان در پهنه فضای سبز (G) گفت: این مجموعه یکی دیگر از تخلفات این نهاد نظامی است که با نصب تابلوهای بزرگ مقیاس در معابر و بزرگراه ها اقدام به تبلیغات برای آن کرده اند و اکنون برای مراسم های مختلف استفاده می شود و در هیچکدام از این پروژه ها حق و حقوق شهرداری تهران برای اجرای ماموریت های مدیریت شهری پرداخت نشده است.

وی ادامه داد:  همچنین در مجموعه موسوم به  5/17 هکتاری پادگان کوهک واقع در خیابان نیروی دریایی،‌علی رغم اینکه 5/7 هکتار از این مجموعه باید صرفا جهت ایجاد فضای سبز مورد استفاده قرار می گرفت، یک عرصه سبز و باز را بصورت کامل به غرفه های متعدد سنگ فروشی وسنگبری تبدیل کرده اند که وضعیت نابهنجاری را در این منطقه سکونتگاهی ایجاد کرده است و برای این تخلفات تاکنون هیچگونه عوارضی هم به شهرداری پرداخت نشده است.

رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در پایان افزود: پیگیری خواهم کرد تا  در آینده نزدیک بتوانیم جلساتی را در این خصوص با ارتش داشته باشیم تا وضعیت این مجموعه تخلفات را مشخص کنیم. قطعا ما به عنوان کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در راستای ایفای نقش نظارتی خود که یکی از آن ها اجرای طرح تفصیلی و صیانت از مقررات شهرسازی و معماری و جلوگیری از تخلفات ساختمانی است این موضوع را پیگیری خواهیم کرد و گزارش آن را به مردم و شهروندان ارائه خواهیم داد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر