{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 273045

عضو کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر تهران در گفت‌‌وگو با اقتصادآنلاین:

به گفته عضو کمیسیون حمل ونقل شورای شهر تهران پلیس راهور نسبت به ورود موتورسواران به پیاده‌راه بی‌توجه است.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ شهربانو امانی در پاسخ به این سوال که در طی 9ماه گذشته از دوران مدیریت شهری جدید چه اقداماتی برای مناسب‌سازی شهر جهت عبور و مرور معلولان و سالمندان انجام شده به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: تهران در کل انسان دوست نیست؛ چه برای معلولان و سالمندان و چه برای شهروندان عادی. در 14سال گذشته اغلب اقدامات در جهت توسعه خودرو محوری و غفلت از حمل ونقل عمومی در شهر بوده است.

وی ادامه داد: تهران تبدیل به شهر بزرگراه‌‌ها و برج‌ها شده و توسعه تهران براساس برنامه پنج‌ساله دوم شهرداری و توسعه پایدار تهران نبوده است. یک مسابقه نفس‌گیر توسعه ساخت و ساز محور در تهران راه افتاده است.

به گفته امانی در همه کلان‌شهرها قوانین مشخص و معینی داریم که طبق آن ضوابط ساخت و ساز و توسعه شهری باید حق شهروند را مقدم بداند. نه تنها برای سالمندان، کودکان و معلولان بلکه برای مردم عادی هم ایمنی عبور و مرور وجود ندارد. شهروندان به راحتی نمی‌توانند از پیاده‌راه‌ها استفاده کنند و حق مردم در این باره رعایت نمی‌شود.

او با اشاره به ارائه گزارشی به صحن شورا در آینده‌ای نزدیک اظهار کرد: در برنامه سوم توسعه شهر تهران نیز، سیاست‌هایی ابلاغ شده و این موضوع در راس تصمیم‌گیری‌ها است. باید اقدامات اساسی برای جبران کاستی‌ها صورت گیرد.

امانی ضمن ارائه راهکاری برای اصلاح عبور و مرور شهروندان گفت: اصلاح پیاده‌را‌ه‌ها، پل‌های عبوری و جوی‌های آب برای جلوگیری از زمین خوردن شهروندان و استفاده معلولان از جمله برنامه‌‌هایی است که دنبال می‌کنیم.

وی با اشاره به ورود موتورسواران به پیاده‌راه‌ها اظهار کرد: موتورسواران قانون را رعایت نمی‌کنند و پلیس راهور هم به این موضوع توجهی نمی‌کند.

امانی با بیان اینکه استعفای نجفی و انتخاب شهردار جدید وقت شورای شهر را گرفت، گفت: ما به این موضوع توجه داریم هرچند انتخاب شهردار وقت ما را گرفت اما همکاران ما در شهرداری تلاش کردند در اداره امورات شهر کم‌ترین مشکل پیش بیاید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری