{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}

رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش:

حسن خلیل‌آبادی در همایش میراث فرهنگی، گردشگری و توسعه پایدار که در آستانه روز جهانی موزه با همت کمیته میراث فرهنگی شورای شهر و شهرداری منطقه ۱۲ و با حضور اعضای شورای اسلامی شهر تهران، ولی الله شجاع‌پوریان معاون فرهنگی سازمان شهرداری تهران و متخصصان و صاحب‌نظران حوزه شهری در سالن اجتماعات موزه ملک سردر باغ ملی ایران برگزار شد، با تأکید بر اینکه موزه یک‌نهاد اجتماعی است، گفت: نهادهای اجتماعی کارکرد متعددی دارند و کارکرد موزه نیز در چند حوزه تعریف می‌شود؛ چراکه موزه حافظ فرهنگ دوران خود است و برای همه نسل‌ها و در حوزه گردشگری درآمدزاست برای شهر و کشور کمک اقتصادی محسوب می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، رئیس کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران با بیان اینکه امیدواریم در امر صیانت از موزه‌ها ایران پیشتاز شود، عنوان کرد: در منطقه ۱۲ مسئله حفاظت از موزه‌ها محقق شده و کمیته میراث فرهنگی شورا نگهداری از موزه‌ها را اولویت خود قرار داده است. به عنوان نمونه سال گذشته با پیگیری‌های مکرر مانع از ایجاد هواکش مترو در محدوده موزه فرش شدیم.

وی با تأکید بر اینکه آثار تاریخی به‌خصوص موزه‌ها هویت ما را بیان می‌کنند، تصریح کرد: با از بین بردن موزه‌ها هویتمان را از دست می‌دهیم و اگر هویت فرهنگی نداشته باشیم، بی‌شک از بین خواهیم رفت. تاکنون هر آنچه انجام داده‌ایم را باید به نسل بعد منتقل کنیم و موزه‌ها ابزاری هستند برای این انتقال.

خلیل آبادی با بیان اینکه تهران باید از معبر گردشگری به مقصد گردشگری تبدیل شود، خاطرنشان کرد: باید شعار گردشگری برای تهران، ایران و جهان را سرلوحه کار خود قرار دهیم؛ چراکه تهران هم در روز و هم در شب قابلیت توریست پذیری را دارد.

ارسال نظر