{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 268141

استاندار تهران:

استاندار تهران میزان بودجه تخصیص داده شده به استان تهران را ٣٠٠ میلیارد تومان ذکر کرد و این بودجه را متناسب با جمعیت استان ندانست.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان مشترک با کمیته‌های متناظر شهرستانی با محوریت بررسی مشکلات شهرستان تهران امروز ١٠ اردیبهشت ماه به ریاست استاندار و با حضور هاشمی رییس شورای اسلامی شهرتهران، میرزایی معاون برنامه‌ریزی شهرداری تهران ،کواکبیان ،نجفی و ذوالقدر نمایندگان مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و شماری از مدیران کل و رؤسای دستگاه های اجرایی در محل سالن اجتماعات شرکت آبفای استان تهران برگزار شد.

محمدحسین مقیمی در ابتدا میزان بودجه تخصیص داده شده به استان تهران را ٣٠٠میلیارد تومان ذکر کرد و این بودجه را متناسب با جمعیت استان ندانست و افزود:بودجه شهرداری تهران امسال ١٦هزار میلیارد تومان است و در مقایسه با بودجه استان تهران بسیار چشمگیر است.

مقیمی شهر تهران در بسیاری از حوزه ها در مقایسه با دیگر شهرهای کشور بسیار نابرخوردار دانست و عنوان کرد:در بخش هایی نظیر سرانه فضاهای آموزشی ،ورزشی و تفریحی شهرستان تهران که به نوعی جلوه گاه توانمندی های مدیریتی است ،از سایر شهرهای کشور محروم تر است.

وی در ادامه رفع مشکلات مربوط به آلودگی هوا،ترافیک و باز آفرینی بافت های فرسوده را سه اولویت اصلی دولت در استان تهران یاد کرد و ادامه داد:این سه مشکل بصورت ماهوی در ارتباطی مستقیم باهم هستند واگر بتوانیم مشکلات مربوط به حمل و نقل را مرتفع کنیم درصورت توسعه حمل و نقل ریلی ،شاهد کاهش آلودگی هوا نیز خواهیم بود.

رییس شورای مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران ادامه داد: در قانون بودجه امسال ارز مناسبی به اصلاح سازوکار حمل ونقل تخصیص داده شده است و به دنبال بهره گیری از تمام ظرفیت های موجود برای توسعه حمل ونقل ریلی هستیم.

مقیمی در خاتمه اصلاح ساختار مدیریتی در شهر تهران ضروری دانست و تصریح کرد:تهران بعنوان شهر پذیرنده نمایندگان سیاسی،اقتصادی و فرهنگی کشور متناسب با جایگاه خود هنوز از داشتن ساختمان فرمانداری با این حجم از خدمات ارائه شده بی بهره است .

گفتنی است، تعیین تکلیف تصفیه خانه جنوب غرب تهران در فیروز بهران ظرف مدت دوماه،احداث یا نوسازی ساختمان فرمانداری شهرستان تهران،اولویت در تسریع راه های مواصلاتی استان در جاده پل سیمان حدفاصل پاکدشت ورامین وجاده فرحزاد امام زاده داود(ع)، تدوین و ارائه طرح بازآفرینی بافت های فرسوده شهر واستان تهران ظرف دوماه ،از مهمترین مصوبات شورای برنامه ریزی و توسعه استان مشترک با کمیته برنامه ریزی شهرستان تهران بود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری