کد خبر 266028

توانایی شهردار شدن را دارم/ برای شهرداری حاضر به محلل هم هستم

رییس شورای شهر تهران گفت:من توانایی شهردار شدن داشته و دارم.

اقتصاد آنلاین - فائزه مومنی ؛ محسن هاشمی ریس شورای شهر تهران در انتهای جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح الزام شهرداری یه اصلاح گره های ترافیکی که امروز در صحن شورا بار دیگر مورد برسی قرار گرفت گفت: این طرح با هماهنگی راهنمایی ورانندگی به اجرا درآمد و بودجه آن در مسیری باید صرف شود که هر چه زودتر گره های ترافیکی شهر تهران رفع شود. تا باعث ایجاد وضعیت مطلوب برای شهروندان شود.

وی ادامه داد: پورسید آقایی به ۴۰گره ترافیکی اشاره کرد. از معاونت حمل و نقل ترافیک خواسته شد اطلاعات دقیق ترس در رابطه با گره‌های ترافیکی به ماارایه دهند.

ریس شورای شهر در پاسخ به این سوال که یکی از گزینه های شهرداری تهران بوده است افزود: اجازه دهید من در این رابطه صحبت نکنم چرا که موضوع جلسه امروز نبود. اما اگر خبرنگاران جدا گانه بپرسند پاسخ می دهم. اما همه بداند که ما در شورای شهر تهران برای اینکه عضوی از شورا خارج بشود و حتما باید رای همه اعضای شورای شهر تهران برای خروج داشته باشد.

وی ادامه داد: در جلسه هم اندیشی امروز رای گیری استمزاجی  و مخفیانه صورت گرفت مبنی بر اینکه من در شورا بمانم یا به شهرداری بروم. نتیجه محرمانه این رای گیری در اختیار من است. و به این نتیجه رسیدم که اعضا علاقه زیادی دارند من در شورا بمانم.

ریس شورا با بیان اینکه هرکس برای کاندیدا نشدن دلیلی دارد، ادامه داد: یکی مریض است، یکی هم مثل من اعضا علاقه ندارند شهردار شود اما می تواند در شهر راه رود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مایل است شهردار تهران شود یا خیر گفت: شهردار مستقیم مردم نیست منتخب مستقیم شورا است. پس نمی توان به طور قاطع گفت مردم تهران می خواهند من شهردار شوم . مهم این است که انسجام شورا حفظ شود.البته این توانایی را در خودم می دیدم. و اعتقاد داشتم با توجه سوایق٬ تحصیلات و ارتباطاتم با مسیولام در سطح کشور و ارتباطات سیاسی با گروه های مختلف و روش اعتدالی که در برنامه هایک داشته دارم می توانستم و می توانم برای پیشرفت شهر تهران کمک کنم.

وی افزود: نمی خواستم به خاطر نظر خودم اختلاف ایجاد کنم و طبیعت ما هاشمی ها هم این نیست نیست که اختلاف اختلاف ایجاد کنیم. امیدوارم شورای شهر به گزینه مطلوب برسد و نیازی به حضور من نیست. اما اگر فرد مطلوبی پیدا نشود و بار دیگر به من رجوع کردند من مخالفت نمی کنم. تا سه می شود رجوع کرد تا کنون دوبار رجوع کردند من حتی حاضر به محلل هستم.

رییس شورا با بیان اینکه همه گزینه قابل احترامند افزود: خواهش می کنم گزینه ها را تخریب نکنید. ممکنه عضوی از شورا کاندیدای را نوشته باشد اما این کاندید بگوید چرا اسم من را نوشتید. حتی گفتیم با کاندید خود پیش از مطرح کردن  صحبت کنید که اگر جز هفت رفتند نگوید «کی بود کی بود من نبودم».

بیشتر بخوانید
ارسال نظر