{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 264354

علی اعطا ، مخبر کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران در جریان بررسی پرونده‌های باغات در پنجاه و ششمین جلسه علنی شورای شهر تهران گفت: در گذشته اگر کمیسیون ماده هفت رای به باغ بودن پرونده ثبتی می‌داد و مالک به این رای اعتراض می‌کرد، اعتراض مالک به شورای شهر تهران ارسال می‌شد؛ در صورتی که مرجع تشخیص باغ بودن یک پلاک ثبتی، شورای شهر است.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ وی افزود: در آغاز کار شورای پنجم تهران پیگیری‌هایی صورت گرفت که تمام پرونده‌های تشخیص باغ بودن یا نبودن پلاک‌های ثبتی، به شورای شهر تهران ارسال شود و دبیرخانه کمیسیون ماده هفت مستقر در سازمان پارک‌ها و فضای سبز باید تمام پروند‌ه‌ها را به شورا ارسال کند و تشخیص باغ بودن یک ملک در صلاحیت کمیسیون ماده هفت نیست.

اعطا تصریح کرد: در گذشته در صورت اعتراض مالک، آرای کمیسیون ماده هفت به کمیسیون تجدید نظر در شورای شهر ارسال می‌شد. ولی با توجه به رویه منطبق با قانون، همه موارد تشخیص باغات باید به شورا ارسال شود و کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر با بررسی، نظریه کارشناسی خود را برای طرح در صحن شورا ارائه و با رای اعضا در صحن علنی در مورد باغ بودن یا باغ نبودن املاک تصمیم‌گیری خواهد شد.

ارسال نظر