{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 249719

توسط جهانگیری؛

معاون اول رئیس جمهور مصوبه دولت در خصوص کاهش آلودگی هوا در شهرها را ابلاغ کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، هیئت وزیران در جلسه 24/10/1396 به پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران برای کاهش آلودگی هوا در شهرها تصویب کرد:

1- طرح محدودیت تردد خودروها و نیز تردد شبانه کامیون­ها در سطح شهرها به محض اعلام پیش ­بینی سازمان هواشناسی کشور در خصوص احتمال وقوع پدیده پایداری هوا از حداقل سه روز قبل از تاریخ وقوع پیش­بینی شده در محدوده مورد نیاز به تشخیص مراجع مورد نظر اجرا می­شود.

2- نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران موظف به رفع کلیه مشکلات اعمال مقررات برای متخلفین از جمله فراهم کردن امکان استعلام و ارسال پاسخ به تعداد کلیه خودروهای متخلفاز طریق سامانه یکپارچه معاینه فنی ایران (سیمفا) می­باشد.

3- وزارت صنعت، معدن و تجارت با همکاری وزارتخانه ­های کشور و راه شهرسازی و سازمان برنامه و بودجه کشور ظرف دو هفته با استفاده از حداکثر توان تولید داخل و همه ابزارهای مالی و سرمایه­گذاری قانونی، طرح بهسازی و نوسازی فوری ناوگان حمل و نقل عمومی کلانشهرها را ارایه نماید.

4- سازمان حفاظت محیط زیست ظرف یک ماه پیشنهادات تکمیلی به منظور تحقق کامل چشم­انداز میان مدت برنامه جامع کاهش آلودگی هوای کلانشهرها موضوع تصویب­ نامه شماره 38454/ت53172هـ مورخ 2/4/1395 را ارایه کند.

5- سازمان حفاظت محیط زیست موظف به پیگیری و ارایه گزارش نحوه همکاری دستگاههایذی­ربط در اجرای این تصویب­نامه و ارایه گزارش مربوط در موعد تعیین شده برای طرح در هیئت وزیران می­باشد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس­ جمهور این مصوبه را به وزارت کشور- وزارت راه و شهرسازی– وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت سازمان حفاظت محیط زیست- سازمان برنامه و بودجه کشور ابلاغ کرده است .

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری