{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 233475

الویری در برنامه تهران ۲۰؛

به گفته رییس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران،ری و تجریش اگر مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی دولتی شود، فاجعه رخ خواهد داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، مرتضی الویری، رئیس کمسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با حضور  در برنامه تهران بیست، گفت: چابک سازی یکی از اصولی است که در سیستم مدیریت یکپارچه شهری مد نظر است و به این موضوع در قانون اساسی توجه شده است.

وی ادامه داد: در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی که هرسال مردم نذورات خود را ارائه می کنند، هیچ صحبتی از اختلاس مالی مطرح نیست. اما اگر اجرای این مراسم دولتی شود، فاجعه رخ خواهد داد، در آن صورت سازمان بازرسی کل کشور باید برای کشف تخلفات به این مراسم ورود کند. تا زمانی که نگرش تمرکز گرا و دولت مدارانه وجود دارد به سمت چابک سازی و کاهش هزینه ها پیش نخواهیم رفت.

به گفته الویری یکی از معضلات شهرداری تهران، بدهی های گسترده است. طبق آمار تا آخر مهرماه امسال، شهرداری تهران نزدیک ١٩ هزار میلیارد تومان به سیستم بانکی کشور و ٧ هزار میلیارد تومان به پیمانکاران بدهکار است، تقریبا رقمی نزدیک به دو برابر بودجه ای که دریافت می کند

او ادامه داد:  در مقطعی که من به عنوان شهردار تهران فعالیت می کردم به طور کل ٢٥ هزار نفر کارمند مشغول به کار بودند و بعد از گذشت چند سال این رقم دو و نیم برابر شد.

این عضو شورای شهر تهران،ری و تجریش با اشاره به نیاز شهرداری تهران به سرمایه‌گذاری خارجی، تاکید کرد: در صدد هستیم تا سرمایه گذاران خارجی را برای اجرای بخشی از پروژه ها به شیوه های مختلف مشارکت دهیم . در کمیته اقتصادی اقدامات و راهکارهایی برای ایجاد درآمد پایدار فراهم کرده ایم

وی اضافه کرد: تامین انرژی از زباله، تجربه ای است که در دنیا انجام شده است و ما هم می توانیم آن را اجرایی کنیم. در دنیا از زباله به عنوان طلای کثیف یاد می کنند، در ایران باید فرهنگ سازی کنیم تا مردم زباله ها را از مبدا تفکیک کنند

به گفته الویری  سامان دهی نیروی انسانی و هوشمند سازی شهر تهران از جمله برنامه های کلیدی هستند که می توان به وسیله آن  ها هزینه ها را کاهش داد و اقدامات موثری در حال انجام است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری