{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 225260

رییس شورای اسلامی شهرتهران از تصویب طرح الزام شهرداری تهران به ساماندهی واگذاری حق بهره‌برداری املاک، اراضی و اموال غیرمنقول شهرداری تهران خبر داد.

محسن هاشمی در پایان سیزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در جمع خبرنگاران در تشریح تصویب طرح ساماندهی نحوه واگذاری املاک شهرداری تهران، گفت: حدود 70 سال از قانون بلدیه می‌گذرد که برابر این قانون برای امور مختلفی از جمله فعالیت‌های خیریه و فعالیت‌هایی که در بخش‌های مختلف توسط اشخاص حقیقی و حقوقی با کمک شهرداری تهران انجام می‌شود باید این امور به تصویب انجمن شهر می‌رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی افزود: بعدها با پیشرفت قوانین و ایجاد شرکت‌ها و سازمان‌ها، تصویب آیین‌نامه‌های شرکت‌ها نوشته شد لذا این قانون زیر پا گذاشته شد و اکثر واگذاری‌ها به تصویب شورا نرسید.

رییس شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: طرح ساماندهی نحوه واگذاری املاک شهرداری تهران بر همین اساس ارائه شد تا آمار و ارقام واگذاری‌ها به اشخاص حقیقی و حقوقی در اختیار شورا قرار گیرد و همچنین املاکی که چه به صورت رایگان و چه با شرایط معین واگذار شده است ریز آنها به شورا ارائه شود تا بررسی کنند که آیا امکانات ارائه شده در مسیری که برای آنها مشخص شده بود قرار گرفته است یا خیر؟.

هاشمی ادامه داد: با این طرح شهرداری را الزام می‌کنیم که لیست واگذاری‌ها را در اختیار شورا قرار دهد و شورا نیز پس از بررسی هر یک از آنها که مغایر طرح بوده مورد بررسی و در خصوص آنها تصمیم‌گیری کند.

وی تاکید کرد: قطعا در آینده طرحی در خصوص بهره‌برداری از اماکن توسط شورا در دستور کار قرار می‌گیرد تا لیست املاک واگذاری شده در این حوزه نیز توسط شهرداری به شورای شهر تهران ارائه شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری