{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 211099

مدیر کل زندان های استان تهران اعلام کرد فروش زندان اوین به شهرداری تهران منتفی شده است.

مصطفی محبی روز چهارشنبه در نشست خبری گفت: فعلا خبر فروش زندان اوین به دلیل مشکلات متعدد از جمله سند، به شهرداری تهران منتقی است و بحث فروش به نهادهای دیگر هم همین مشکلات را دارد.

**بالاترین جرائم مربوط به مواد مخدر است

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، محبی بیشترین جرایم زندانیان را مربوط به مواد مخدر عنوان کرد و گفت: بعد از آن، سرقت و بعد از آن جرایم علیه اشخاص مهم است.

مدیرکل زندان های استان تهران گفت: در حال حاضر فراوانی جرائم مواد مخدر 42 درصد و جرایم سرقت 30 درصد است.

وی ادامه داد: در جرائم مواد مخدر 8/6 درصد و در جرایم سرقت 3/6 درصد در سال جاری کاهش داشته ایم.

وی یادآور شد: پرونده های قدیمی فقط مربوط به مزاحمت تلفنی بود و مثلا در گذشته پرونده ای داشتیم که به دلیل فوت کردن، زنگ زدن و مزاحمت تلفنی برای خانمی، همسرش به او شک کرد و این خانم خودسوزی کرد و حالا فضای مجازی موجب شکل گیری پرونده های مختلف شده است.

** مشکل تجهیزاتی و نیروی انسانی برای اجرای پابندهای الکترونیکی

مدیر کل زندان های استان تهران درباره اجرای طرح پایندهای الکترونیکی در زندان تهران گفت: این طرح هنوز به صورت عملیاتی اجرایی نشده است؛ در حال حاضر محل برای اجرای طرح اختصاص داده شده ولی برای تجهیزات و نیروی انسانی مشکل داریم.

** زندانیان زندان بزرگ تهران بصورت طبقه بندی شده تحمل حبس می کنند

محبی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اعتراض برخی زندانیان ندامتگاه بزرگ تهران و هم بند بودن زندانیان جرایم مالی با مواد مخدر گفت: کل محکومان مواد مخدر در قزل حصار تحمل حبس می کنند.

وی ادامه داد: شاید یک زندانی به جرم سرقت دستگیر شده باشد و در عین حال معتاد هم باشد اما در مجموع زندانیان طبقه بندی شده هستند.

مدیر کل دندان های تهران با بیان اینکه ترسی از بازید زندان ها نداریم ، اظهار کرد: حتی سفرا را به بازدید از زندان بردیم که بسیار تعجب کردند.

وی ادامه داد: سفرا در بازدید از کانون اصلاح و تربیت باور نمی کردند از ١٣ میلیون نَفَر جمعیت استان تنها ١٣٠ مددجوی زیر ١٨ سال داشته باشیم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری