مخبر: با تلاش های دولت بخشی از مشکلات مرتفع و سرمایه گذاری های گسترده ای صورت گرفته است

معاون اول رییس جمهور که به قم سفر کرده است با آیت الله اعرافی و آیت‌الله‌ العظمی‌ نوری همدانی دیدار و گفت و گو کرد.

مخبر: با تلاش های دولت بخشی از مشکلات مرتفع و سرمایه گذاری های گسترده ای صورت گرفته است

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، محمد مخبر پیش از ظهر امروز (سه شنبه) در جریان سفر به قم در دیدار با آیت الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور گزارشی از وضعیت اقتصادی کشور و نواقص و کاستی ها در زمان آغاز بکار دولت سیزدهم ارائه کرد و گفت: امروز با تلاش های دولت سیزدهم بخشی از مشکلات مرتفع شده و سرمایه گذاری های گسترده ای در بخش های مختلف صورت گرفته است.

وی به تشریح اقدامات دولت در حوزه اشتغالزایی، ساخت مسکن، توسعه ترانزیت و طرح های آبرسانی اشاره و خاطرنشان کرد: ۱۰۰میلیارد دلار سرمایه گذاری از منابع داخلی و خارجی در بخش های مختلف انجام شده و برنامه ریزی خوبی برای واگذاری زمین به مردم علاوه بر طرح های احداث مسکن در دست اقدام قرار دارد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به برنامه های دولت برای تامین آب مورد نیاز برخی استان ها خاطر نشان کرد: دولت موضوع پنج خط انتقال آب را از خلیج فارس و دریای عمان در دست اقدام دارد تا بتوان در استان هایی که با مشکل آب مواجه هستند، مسائل را برطرف کنیم.

وی همچنین از برنامه دولت برای توسعه خطوط ریلی کشور و تکمیل زیرساخت های ترانزیتی خبر داد و گفت: برای این منظور مجوزهایی دریافت کرده ایم تا تامین مالی این طرح ها را به خوبی انجام دهیم.

معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اینکه دولت به دنبال فعال کردن بخش خصوصی و سپردن امور به دست مردم است، تصریح کرد: باید بخش خصوصی به شکل واقعی در کشور فعال باشد تا مسائل و مشکلات زودتر مرتفع شود که تحقق این امر از یک سو نیازمند بستر سازی از طرف دولت و حاکمیت است و از سوی دیگر لازم است که فرهنگ سازی برای پذیرش این موضوع در کشور اتفاق بیفتد.

وی همچنین بر اهمیت ارتباط هر چه نزدیکتر میان دولت و حوزه تاکید کرد و گفت: لازم است ارتباطات و روابط میان دولت و حوزه بیش از گذشته تقویت شود تا بتوانیم ضمن انتقال دغدغه های طرفین، همفکری و هماهنگی بیشتری برای حل مسائل و مشکلات کشور داشته باشیم.

معاون اول رئیس جمهور در دیدار آیت‌الله‌ نوری همدانی: اصلاح یارانه ها، جامعه را به عدالت اقتصادی نزدیک تر کرد

همچنین معاون اول رییس دیداری نیز با آیت‌الله‌ العظمی‌ نوری همدانی داشته و گزارشی از وضعیت کشور و عملکرد دولت را ارائه کرده است.

محمد مخبر معاون اول رئیس‌جمهور با تشریح وضعیت کشور در مقطع آغاز به‌ کار دولت سیزدهم به تبیین اقدامات صورت گرفته برای اصلاح یارانه‌ها، تامین کالاهای اساسی، کاهش تورم، تولید مسکن، افزایش نرخ اشتغال‌، رونق اقتصادی و بهبود وضعیت معیشتی مردم پرداخت.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به ظرفیت‌ها و امکانات کشور، گفت: سال گذشته ۳۶۰ هزار میلیارد تومان یارانه پرداخت کردیم ولی برخی مردم از این یارانه‌ها بهره نمی‌بردند و این عادلانه نبود.

مخبر ادامه داد: امروز با عالادنه‌سازی یارانه‌ها هیچ خانواده‌ای نداریم که درآمد حداقلی را نداشته باشد.

معاون اول رئیس‌جمهور تأکید کرد: در دولت تلاش می‌کنیم با افزایش سرانه‌ها، رونق سرمایه‌گذاری و همچنین توجه به اشتغال و مسکن به سرعت به جایگاه مناسب خودمان در منطقه و جهان برسیم.

مخبر با ابلاغ سلام رئیس جمهور، از مراجع‌ عظام به‌عنوان سرمایه‌ معنوی نظام اسلامی یاد کرد و دعای خیر آنها را پشتوانه دولت مردمی دانست‌.

آیت‌الله‌ العظمی‌ نوری همدانی هم در این دیدار با قدردانی از تلاش‌ها و اقدامات دولت در توجه به‌ رفع مشکلات کشور و مردم اظهار داشت: همه انسان‌ها دارای مسئولیت اجتماعی‌ هستند و مسئولیت دولت در این زمینه مضاعف است.

این مرجع‌ تقلید با اشاره به منشور حکومتی امام علی (ع) به مالک اشتر، افزود: هیچ حجابی نباید بین کارگزاران و مردم باشد و مسئولان باید حرف‌ها و درددل‌های مردم را بشنوند و همه تلاش خود را برای حل مشکلاتشان‌ به کار گیرند.

نوری همدانی توجه به عدالت را از مهم ترین وظایف حکومت و دولت دانست و گفت: دولت باید توجه ویژه‌ای به رفع فقر داشته باشد تا کسی نیازمند نباشد.

این مرجع عالیقدر، مردم را سرمایه اصلی جامعه معرفی کرد و افزود: مردم همواره پشتیبان اسلام و انقلاب و نظام بوده‌اند و امروز هم دولت را در اداره امور کمک خواهند کرد.

نوری همدانی با اشاره به نقش مهم وحدت‌ و برادری در پیشبرد امور، تاکید کرد مردم باید از مسئولان حقیقت عدالت را ببینند.

وی تأکید کرد: ما مشکلات دولت را مشکلات خود می‌دانیم و برای موفقیت دولت دعا می‌کنیم و برای کمک به دولت از آنچه در توان داریم دریغ نمی‌کنیم.

نوری همدانی در این دیدار، اصلاح نظام بانکی را مورد تأکید قرار داد.

منبع: ايسنا
ارسال نظر