نماینده ولی فقیه در زنجان: ۷۵ درصد دستگیر شدگان در حوادث اخیر کشور بیکار هستند

آیت‌الله علی خاتمی نماینده ولی فقیه در استان زنجان گفت:کی از دلایل سلب اعتماد عمومی را نتیجه بد جلوه دادن مدیران گذشته است مدیران جدید وعده بهشتی را داده‌اند که توان محقق کردن آن را نداشته‌اند.

نماینده ولی فقیه در زنجان: ۷۵ درصد دستگیر شدگان در حوادث اخیر کشور بیکار هستند

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از دیده‌بان ایران، آیت‌الله علی خاتمی امام جمعه زنجان با تاکید بر اینکه معمولا در جامعه به مسائل پیش افتاده توجه و از امور مهم و اصلی بازمانده‌ایم، افزود: یادمان باشد سیدالشهدا هدف از قیام خود را امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرد.

امام جمعه زنجان کارمندان دولت را یکی از معضلات کشور در امر رعایت حجاب دانست و افزود: نکته جالب در این مورد آن است که همه این بانوان با گزینش انتخاب و با تایید مراجع ذیصلاح جذب شده‌اند.

وی حل معضل اشتغال از طریق استخدام را یکی دیگر از مشکلات کشور عنوان کرد و گفت: دولت ۲۰ برابر استاندارد دنیا کارمند دارد که یکی از موانع ایستایی امور است که خود نوعی منکر محسوب می‌شود، چرا که حقوق دریافتی این افراد بدون کارکرد وارد زندگی آنها می‌شود.

آیت‌الله خاتمی نبود تبیین را یکی دیگر از معضلات دانست و ادامه داد: بیش از دو سال است که دانش‌آموزان در مدارس حضور نداشتند و توسط فضای مجازی هدایت شده‌اند که نتیجه آن مشخص شده است که حرف نشنوی از والدین و معلم است.

وی به بی‌تفاوتی مردم نسبت به فریضه امر به معروف و نهی از منکر اشاره و تاکید کرد: تذکر منکر یک وظیفه عمومی است و در واقع قوام واجبات بر اساس امر به معروف و نهی از منکر است و وقتی نباشد امور دیگر هم نخواهد بود چنانکه روایت است که اگر امر به معروف و نهی از منکر در جامعه ترک شود ظالمان بر آن‌ها مسلط شده و دعای مومنان هم مستجاب نمی‌شود.

آیت‌الله خاتمی گفت: یکی از دلایل سلب اعتماد عمومی را نتیجه بد جلوه دادن مدیران گذشته  است مدیران جدید وعده بهشتی را داده‌اند که توان محقق کردن آن را نداشته‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با بیان اینکه بر اساس اعلام مسؤولان ۷۵ درصد دستگیر شدگان در حوادث اخیر کشور بیکار هستند، افزود: ارائه آموزش‌ها در فضای مجازی هم امور را مشکل کرده است.

وی به ناسازگاری‌های موجود در جامعه اشاره و تصریح کرد: منشاء خیلی از مشکلات ترک امر به معروف و نهی از منکر است و بر اساس آیه قرآنی اصلاح امور باید از خود فرد آغاز شود.

عامل بروز مشکلات باید ریشه یابی شود

آیت‌الله خاتمی با تاکید بر اینکه حوادث اخیر نخستین آن نبوده است، ادامه داد: با پایان حوادث نباید فکر کرد موضوع تمام شده در حالیکه باید به جای معلول باید به فکر حل علت بود و اگر باز هم به دنبال حل مسائل نباشیم باز هم تکرار خواهد شد.

امام جمعه زنجان با دعوت نیروهای حزب‌الهی به همگرایی و مودت گفت: بر اساس روایات رسیده از ائمه، شیعیان نباید با همدیگر اختلاف کنند و باید با همدیگر مودت و معاشرت داشته باشند بدانید گناه برخی از منکرات دامن یک ملت را خواهد گرفت کما اینکه سقوط اخلاقی و سوءظن داشتن از بزرگ‌ترین منکرات است.

وی با تاکید بر اینکه دلش برای ضد انقلاب و غیرمسلمان نمی‌سوزد، ادامه داد: حرف من با متدینین و مسلمانان است، چرا که اگر هوا آلوده شد، آسیب آن متوجه همه خواهد بود ولی گویا هنوز دردمان نیامده است.

آیت‌الله خاتمی به تلاش شبانه‌روزی رئیس‌جمهور اشاره و تصریح کرد: ای کاش همه هیأت دولت رئیس‌جمهور را در پیگیری امور همراهی کنند.

نماینده ولی فقیه در استان زنجان با تقدیر از اقدامات انجام شده در حوزه امر به معروف و نهی از منکر و با بیان اینکه به هیچ وجه در عزل و نصب‌ها دخالت نکرده و نمی‌کند، افزود: اما شاهد نتیجه برخی از انتصابات هستم.

وی تربیت نیرو را از الزامات اداره کشور در هر ارگانی دانست که در مقطعی در استان عملیاتی هم شده بود اشاره کرد و گفت: انتصاب مدیران غیرمتخصص از منکرات است و برای اعضای مجمع که درد و دلسوزی دارید آرزوی موفقیت دارم.

ارسال نظر