جلیلی: دولت نباید نسبت به قراردادهای موقت کارگران بی‌ تفاوت باشد

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: بیش از ۹۰ درصد نیروی کار مبتنی بر قراردادهای موقت یکی دوماهه است و دولت نباید نسبت به قراردادهای موقت کارگران بی‌تفاوت باشد.

جلیلی: دولت نباید نسبت به قراردادهای موقت کارگران بی‌ تفاوت باشد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سعید جلیلی امروز در بازدید از کارگاه تولیدی معلولان، گفت: بسیاری از شرکت‌ها با استفاده از منافذ قانون، قانون کار را دور می‌زنند. باید مشکل کارهای کوتاه مدت را حل کنیم.

وی بیان کرد: طبق قانون اساسی، هم شغل حق شهروندان است هم امنیت شغلی و بیش از ۹۰ درصد نیروی کار مبتنی بر قراردادهای موقت یکی دوماهه است. این خطاست و دولت نباید نسبت به قراردادهای موقت کارگران بی‌تفاوت باشد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه قراردادهای موقت در کار، اگر امنیت شعلی را به خطر بیندازد، خلاف قانون اساسی است، تصریح کرد: هم باید ایجاد شغل را شاهد باشیم، هم امنیت شغلی و هم رضایت شغلی باید محقق شود.

جلیلی گفت: همانطور که وقتی قرار است تصمیمی گرفته شود، نمایندگان تولیدکنندگان و بخش‌های مختلف حضور دارند، اگر تصمیمی برای نیروی کار گرفته می‌شود، حتماً باید نمایندگان جامعه کارگری حضور فعال داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه اگر از جهش کشور سخن می‌گوییم، نیروی این جهش، کارگر است، افزود: باید توجه شود که کارگران از چه مشکلاتی رنج می‌برند و آن‌ها را رفع کرد.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: شرکت‌هایی شکل می‌گیرند و با واسطه گری و دلالی منافعی می‌برند که به تولیدکننده، کارگر و مصرف‌کننده لطمه می‌زنند، تکلیف این شرکت‌ها باید معلوم شود.

ارسال نظر
ارسال نظر