کد خبر 531452

جدیدترین میزان تمایل مردم به شرکت در انتخابات ۱۴۰۰

نتیجه جدیدترین نظرسنجی درباره میزان تمایل مردم به شرکت در انتخابات ۱۴۰۰ منتشر شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، در جدیدترین نظرسنجی درباره میزان تمایل مردم به شرکت در انتخابات ۱۴۰۰،  ۳۷.۷% کل پاسخگویان گفته اند قطعاً در انتخابات شرکت خواهند کرد، ۷.۷% گفته اند به احتمال زیاد شرکت خواهند کرد. 

در برآورد میزان واقعی مشارکت متغیرهای متعددی از جمله محافظه‌کاری برخی از پاسخگویان در نظرسنجی تلفنی، تعداد پاسخگویانی که با پرسشگران همکاری نمی‌کنند و نسبت تقریبی مشارکت کسانی که گفته‌اند احتمالاً در انتخابات شرکت خواهند کرد مؤثر است؛ ایسپا با در نظر گرفتن تمامی این متغیرها در هر مقطع زمانی برآوردی از میزان مشارکت ارائه می‌کند. بر این اساس برآورد ایسپا از میزان مشارکت در حال حاضر (۶ خرداد ماه) ۳۶% است.

 ۴۹.۹% پاسخگویان را مردان و ۵۰.۱% آنها را زنان تشکیل می‌دهند. ۲۷.۲% در بازه سنی ۲۹-۱۸ سال، ۴۷.۶% در سنین ۴۹-۳۰ سال و ۲۵.۲% در سنین ۵۰ سال و بالاتر از آن بوده‌اند. ۳۹% پاسخگویان این نظرسنجی در مراکز استان‌ها، ۳۶% در سایر شهرها و ۲۵.۱% در روستاها سکونت داشتند.

 ایسپا موج هفتم نظرسنجی انتخابات ریاست جمهوری را با جامعه آماری افراد بالای ۱۸ سال کل کشور از طریق مصاحبه تلفنی در تاریخ ۵ و ۶ خرداد ۱۴۰۰ اجرا کرده است.

fc02213d-20e1-4dee-b1a4-3de0c73ec57b

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • غلامرضا معینی
    ۰ ۰

    یه روز 98%شرکت میکردندبی تبلیغ.حالاهنر کرده به10 -15%رسوندند.کاش یه بار آقای جنتی کاندید میشد.