کد خبر 557282

مراجعه دیرهنگام به مراکز درمانی آمار فوتی‌ها را افزایش می دهد

استاندار خراسان رضوی گفت: مراجعه دیرهنگام به مراکز درمانی باعث افزایش فوت ناشی از کرونا می شود، به همین منظور فعالیت شماری از مراکز منتخب خدمات سرپایی در استان، شبانه‌روزی شده است تا از بار مراجعه به بیمارستان‌ها کاسته شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمدصادق معتمدیان در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در سبزوار که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، افزود: موج پنجم یکی از سخت ترین موج هایی بود که پشت سر گذاشتیم و اگر اخلاص، ایثار پزشکان و کادر درمان ما نبود قطعا با بحران‌های جبران ناپذیری در کشور مواجه می‌شدیم.

وی با بیان اینکه این مقطع از کشور در حافظه تاریخ ماندگار خواهد شد از تلاش خالصانه جامعه پزشکی استان در مقابله با کرونا و نیز همراهی‌های سازنده نماینده ولی فقیه در استان و تولیت آستان قدس رضوی در این روزها سپاسگزاری کرد.

استاندار خراسان رضوی با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته برای مقابله با بیماری کرونا در مرکز استان،  از پای کار آمدن بیمارستان‌های نیروهای مسلح سخن گفت و خاطرنشان کرد: فضای بیمارستان‌ها هم‌اکنون شرایط آرامی را سپری می‌کند که این حاصل همکاری‌های صورت گرفته است.

معتمدیان با قدردانی از بسیج مستضعفان، بر ضرورت احیای طرح شهید سلیمانی تاکید کرد و گفت: از این طریق با بیماریابی موارد مشکوک به کرونا، شاهد آثار خوبی خواهیم بود و این نیاز است تا دنبال شود.

استاندار خراسان رضوی به خبر وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اشاره کرد و گفت: به گفته وی بنا شده کارت‌های هوشمندی برای شهروندان صادر شود تا افراد واکسینه شده از حمل و نقل عمومی به سهولت استفاده کنند.

وی با بیان اینکه با رویکرد ریاست جمهوری، قطعا شاهد تحولات مثبتی در عرصه مدیریت بیماری کرونا خواهیم بود، اظهار داشت: سهمیه واکسیناسیون استان افزایش یافته است و این امکان وجود دارد تا واردات واکسن در استان با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها، تسهیل شود.

گفتنی است؛ همزمان با تشکیل قرارگاه شبانه‌روزی عملیاتی پیشگیری و مقابله با کرونای خراسان رضوی، تمامی ظرفیت‌های دستگاه‌های اجرایی استان به دستور استاندار برای رفع نیازهای کادر درمان و بیماران بسیج شده‌اند تا روند موجود در این استان مدیریت شود.

آغاز ساخت ناحیه صنعتی بیزه سبزوار با حضور استاندار 

همزمان با هفته دولت، عملیات اجرایی ساخت ناحیه صنعتی «بیزه» در آیینی با حضور استاندار خراسان رضوی در شهرستان سبزوار آغاز شد.

 معتمدیان در آیین آغاز عملیات اجرایی این ناحیه گفت: دولت برای تولید و اشتغال در تمام مناطق استان سیاست های ویژه ای برنامه ریزی کرده است و از تمام ظرفیت ها برای مردم آن منطقه استفاده و شرایط را مهیا می کند.

وی افزود: ایجاد نواحی صنعتی در دستور کار بوده است و اقدامات مطلوبی تاکنون صورت گرفته تا زیرساخت ها برای صنعتگران آماده و در اختیار آنها گذاشته شود.

استاندار خراسان رضوی احداث ناحیه صنعتی برای این منطقه را ضروری خواند و اظهار امیدواری کرد که هرچه سریعتر با تکمیل و تجهیز زیرساخت ها، شرایط برای فعالیت صنعتگران و سرمایه گذاران در آن فراهم شود.

وی با اشاره به گسترش فرهنگ کار و کارآفرینی گفت: ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی در تمام مناطق استان سبب ارتقا و رشد بهره وری در تولید و نیز ایجاد اشتغال مولد است و همه وظیفه داریم تا این فرهنگ را گسترش دهیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: برنامه های حمایتی دستگاههای اجرایی استان به ویژه شرکت شهرکهای صنعتی برای واحدهای تولیدی به طور مستمر ادامه دارد تا بتوان با بهره برداری از واحدها در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی، رونق صنایع بیشتر در مناطق مختلف را رقم بزنیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان رضوی گفت: با توجه به ظرفیت‌های ویژه سبزوار تلاش شده است، توسعه صنعتی و احداث شهرک‌ و ناحیه صنعتی برای صنعتگران و سرمایه گذاران این منطقه رقم خورده و زمینه اشتغال پایدار برای جوانان فراهم شود.

علی بهرامی زاده اظهار داشت: ناحیه صنعتی بیزه در وسعت ۱۰ هکتار ساخته خواهد شد و واحدهای صنعتی در چهار زون صنایع غذایی، دارویی و بهداشتی، کانی غیرفلزی، فلزی الکترونیک و ماشین سازی در آن ایجاد می شود.

وی اضافه کرد: تاکنون اقدامات مطلوبی برای توسعه زیرساخت‌های عمرانی در شهرکها و نواحی صنعتی سبزوار انجام گرفته و تمام ظرفیتهای لازم به منظور حمایت از صنعتگران ایجاد شده است.

مرکز شهرستان ۲۸۵ هزار نفری سبزوار در ۲۳۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارد.

این شهرستان دارای ۲ شهرک صنعتی با فعالیت ۹۳ واحد تولیدی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر