۵روش پیشگیری از پرخوری شکمو‌ها

پیشگیری از چاقی تا حد زیادی به سبک زندگی افراد مرتبط است، درواقع ورزش منظم، مصرف خوراکی‌های سالم و کم کالری و کاهش اضطراب و استرس روزانه در پیشگیری از چاقی موثرند. بر این اساس بسیار مهم است که بدانیم روش‌هایی وجود دارند که با کمک آن‌ها می‌توان از پرخوری پیشگیری کرد.

۵روش پیشگیری از پرخوری شکمو‌ها

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، بسیاری از افراد انگیزه‌های زیادی برای لاغری دارند، اما در عمل برای کنترل وزن خود چندان موفق ظاهر نمی‌شوند. در ادامه برخی روش‌های موثر در کنترل پرخوری را به شما معرفی می‌کنیم:

ماست بخورید

جالب است بدانید که شما می‌توانید حتی با خوردن یک کاسه کوچک ماست نیز ولع و اشتهای کاذب خود را کنترل کنید، پروتئین موجود در ماست هنگام تغذیه با پروبیوتیک‌های روده، میزان انتقال دهنده‌های عصبی تقویت کننده خلق و خو را افزایش می‌دهد و حتی وضعیت رژیم شما را ارتقا دهد.

طناب بزنید

محققان بریتانیایی می‌گویند طناب زدن می‌تواند باعث کنترل رژیم غذایی افراد شود و انگیزه‌های بی دلیل افراد را فرونشاند. به نظر می‌رسد این نظریه حتی درباره پیاده روی نیز صدق می‌کند.

آب سرد بنوشید

آیا می‌دانید ۶۰ ٪ از اوقات بدن شما تشنگی را با گرسنگی اشتباه می‌گیرد و در نتیجه شما به خوردن خوراکی‌های پر کالری تمایل پیدا می‌کنید؟ بر همین اساس است که توصیه می‌شود وقتی بی دلیل احساس گرسنگی دارید، آب سرد بنوشید، چرا که با نوشیدن آب خنک می‌توانید وضعیت اشتهای بی دلیل خود را ارزیابی و کنترل کنید.

سر خود را گرم کنید

بیکاری می‌تواند تا حد زیادی با افزایش وزن شما مرتبط باشد، بنابراین سعی کنید تا حد امکان سر خود را گرم کنید و از بیکار ماندن پرهیز کنید در نتیجه می‌توانید از ریزه خواری بیهوده پیشگیری کنید. تحقیقات نشان می‌دهد که ولع مصرف معمولاً بین سه تا ۱۰ دقیقه طول می‌کشد، بنابراین انجام کاری برای حواس پرتی به مدت ۱۰ دقیقه یا تقریباً ممکن است برای شکستن ولع مصرف کافی باشد.

با یک دوست تماس بگیرید

چند دقیقه وقت بگذارید تا با شخصی که برایتان مهم است ارتباط برقرار کنید. این کار، روحیه شما را بالا می‌برد و ذهن شما از فکر غذا خوردن منحرف می‌شود.

ارسال نظر

  • 😏
    ۰ ۰

    خیلی بد نبود 😑