سخنگوی وزارت بهداشت؛

مازندران در وضعیت پیک سوم قرار گرفته است

سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه مازندران در وضعیت پیک سوم بیماری کرونا قرار گرفته است، گفت: برای مهار و کنترل بیماری باید تست‌های بیماریابی را افزایش دهیم.

مازندران در وضعیت پیک سوم قرار گرفته است

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، سیما سادات لاری دوشنبه شب در حاشیه سفر به مازندران برای بازدید از طرح شهید سلیمانی با بیان اینکه زمانی که دیگر استان‌ها در پیک سوم به سر می‌بردند، استان‌های شمالی به ویژه مازندران در وضعیت بهتری بودند و پیکی را تجربه نکردند، افزود: حتی زمانی که در دیگر استان‌ها محدودیت تردد داشتیم، وضعیت در شمال و مازندران اوضاع بهتر بود.

وی با اظهار اینکه مازندران در حال حاضر وارد وضعیت و پیک سوم بیماری شده است، افزود: همکاری و همدلی خوبی برای اعمال مدیریت هوشمند در استان ایجاد شده است.

وی با اشاره به بازدید از شهرستان‌های ساری و قائمشهر، گفت: اهالی این مناطق از صدور برگه‌های مجاز تردد گلایه مند و نگران کننده بودند و مسئولان پایتخت قول دادند سختگیری بیشتری در تردد به استان مازندران داشته باشند.

ناظر استان‌های شمالی در اجرای طرح شهید سلیمانی درباره این طرح یادآور شد: تعدادی از شهرهای مازندران در وضعیت قرمز به سر می‌برند و برخی از شهرستان‌ها در طرح شهید سلیمانی خوب عمل کردند.

وی مشارکت گروه‌های بسیجی و بهداشت و درمان را لازمه اجرای طرح شهید سلیمانی بیان کرد و گفت: باید در هر خانواده‌ای سفیر سلامت تعیین کنیم و با توزیع تست‌های سریع، افراد شناسایی شده بیمار را افزایش دهیم زیرا شناسایی بیماران و ایزوله کردن آنها سبب کنترل بیماری می‌شود.

ارسال نظر