کد خبر 465896

کدام میوه‌ها پروتئین بالایی دارند؟

از آنجا که میوه بسیار شیرین است، احتمالاً هرگز فکر نکرده اید که حاوی مقداری پروتئین است و گرچه پروتئین موجود در میوه به طور قطع منبع کاملی از پروتئین نیست، اما این بدان معنا نیست که نباید در وعده‌های غذایی و میان وعده‌های شما نقش اصلی را داشته باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، همه غذا‌های گیاهی مقداری پروتئین دارند. اما شاید بسیاری از ما ندانیم کدام خوراکی‌ها این خواص را دارند.

سیب‌

هر ۱ سیب بزرگ: ۰.۵ گرم پروتئین
پروتئین موجود در یک سیب ممکن است کم باشد، اما سیب یکی از محبوب‌ترین میوه‌های موجوداست. مصرف روزمره سیب در کنار خواص متعدد خود می‌تواند در کاهش وزن نیز موثر باشد.

آلبالو خشکه

در هر ۱/۴ فنجان: ۰.۵ گرم پروتئین
درست است. میوه‌های خشک پروتئین نیز دارند! در حالی که آلبالو خشکه منبعی سرشار از پروتئین نیست، اما ترکیب بسیار خوبی را به دنبال دارد. سعی کنید آن را به یک میان وعده خانگی با آجیل و دانه‌های مورد علاقه خود اضافه کنید.

انگور

در هر ۱ فنجان: ۵۸/۰ گرم پروتئین
در حالی که انگور یکی از برترین‌ترین و شیرین‌ترین میان وعده‌ها است، انگور فقط حاوی کمی بیش از نیم گرم پروتئین در هر فنجان است. ممکن است انگور به دلیل کمبود پروتئین در میوه‌ها به شما در ساخت عضله کمک نکنند، اما قرار گرفتن آن در کنار یک منبع پروتئین مانند پنیر یا یک تخم مرغ آب پز شده به شما کمک می‌کند تا به اهداف تامین پروتئین روزانه خود برسید.

توت فرنگی

در هر ۱ فنجان: ۱.۰۳ گرم پروتئین
پروتئین موجود در توت فرنگی ممکن است زیاد نباشد، اما ویتامین C.، پتاسیم و منبع خوبی از فیبر دارد. سعی کنید توت فرنگی‌های خرد شده را به ماست یا اسموتی صبحگاهی خود اضافه کنید تا مطمئن شوید پروتئین خود را نیز دریافت می‌کنید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر