کد خبر 460061

رژیم پالئو راز سلامتی غارنشین‌ها +عکس

رژیم پالئو که به رژیم غارنشینی نیز شناخته می شود به دلیل گنجاندن مواد غذایی مورد نیاز بدن در خود از بسیاری بیماری ها و مشکلات جسمی جلوگیری می کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از نمناک، رژیم پالئو یکی از بهترین و سالم ترین راه های کاهش وزن است که شامل روش های مغذی است که در حین لاغری انرژی زا و مقوی است .رژیم پاﻟﺌﻮ به نام رژیم غار نشینی نیز خوانده می شود! این رژیم رژیمی است برای کاهش وزن، که در سال 2013 در گوگل مورد بررسی بسیاری افراد قرار گرفت. 

رژیم پارینه سنگی چیست

 رژیم پالئو چیست؟

رژیم پالئو چیست و چه خاصیتی دارد؟

این رژیم شامل مصرف غذاهایی می باشد که محصول شکار یا صید است مانند گوشت و غذاهای دریایی و دربردارنده غذاهایی است که قابل نگه داری خارج از یخچال می باشد مانند تخم مرغ، مغز ها، دانه ها، میوه ها سبزیجات، گیاهان و ادویه جات

 رژیم پالئو فوایدی دارد که هرگز نمی دانستید که در این متن به چندین فواید آن می پردازیم . رژیم پالئو به زمان های دور مثل عصر حجر و غارنشینان و شکارچیان اشاره دارد که شامل میوه ها ، سبزیجات ، گوشت و غذاهای دریایی و مغزها است. دنبال کردن این رژیم تاثیرات مثبتی را روی سلامتی و زیبایی دارد.

خواص و فواید رژیم پالئو برای بدن 

فواید بسیار رژیم غذایی پالئو

1 - سلول های سالم :رژیم پالئو سلول ها را سالم تر نگه می دارد و تعادلی بین چربی ها اشباع شده و نشده ایجاد می کند.

2 - مغزسالم :پالئو منبع خوبی از چربی ها را فراهم می کند مخصوصا سالمون که حاوی مقادیری پروتئین ، امگا 3 ، اسیدهای چرب است و نقش مهمی روی عملکرد مغز ایفا می کند.

3 - چربی کم عضله ی بیشتر :رژیم پالئو ، پروتئین متابولیکی به افراد می دهد که به ساخت سلول و افزایش حجم ماهیچه ها کمک می کند و عضله ی بیشتر یعنی متابولیسم بیشتر !

رژیم غذایی لاغری پالئو

عضله سازی با رعایت رژیم پالئو 

بهترین مزایای رژیم غذایی پالئو

4 - سلامت دل و روده :ممکن است غذا باعث تورم در روده و در نهایت سوراخ روده شود که رژیم پالئو از این رویداد جلوگیری می کند.

5 - فراهم کردن ویتامین و مواد معدنی بیشتر :رژیم پالئو به مصرف زیاد میوه ها و سبزیجات پیشنهاد می کند چون حاوی ویتامین A و C منبع فیبر است.

6 -کاهش وزن :یکی از علل اصلی چاقی احساس گرسنگی بعد از صرف غذا است. رژیم پالئو این اجازه را به افراد نمی دهد و برای مدت طولانی احساس سیری می کنید و میل کمتری به خوردن پیدا می کنید.

رژیم کاهش وزن

 رژیم پالئو چگونه باعث کاهش وزن می شود؟

رژیم پالئو را می شناسید؟

7- بالا بردن سیستم ایمنی بدن :ممکن است بعد از خوردن غذا بیمار شوید اما در رژیم پالئو تمایل به مصرف میوه و سبزیجات زیاد است که در نتیجه جذب ویتامین و مواد معدنی بدن توانایی مبارزه با ویروس را دارد.

8 - تولید گلوکز :وقتی رژیم پالئو را دنبال می کنید لیپیدها و گلوکز بیشتر می شود میزان حساسیت انسولین افزایش و ترشح آن منظم می شود یکی از فواید رژیم پالئو است.

9 - جلوگیری از تورم :رژیم پالئو، خاصیت ضد التهابی و درد دارد و از بیماری های مثل سرطان ، بیماری های قلبی و دیابت جلوگیری می کند. 

ارسال نظر