{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 399227

نتایج یک بررسی تازه حاکی از آن است، یک پنجم از نوجوانان آمریکا و یک چهارم بزرگسالان مبتلا به بیماری پیش دیابت هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، نتایج یک بررسی تازه حاکی از آن است، یک پنجم از نوجوانان آمریکا و یک چهارم بزرگسالان مبتلا به بیماری پیش دیابت هستند.

محققان داده‌های مربوط به ۵.۸۰۰ نوجوان و بزرگسال را بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۶ بررسی کردند و دریافتند که ۱۸ درصد از نوجوانان و ۲۴ درصد از بزرگسالان قند خون بالا و خطرناکی دارند.

مردها دو برابر بیش از سایرین احتمال ابتلا به پیش دیابت داشتند و بزرگسالان جوان اسپانیایی بالاترین میزان را داشتند.
 پژوهشگران سی‌دی‌سی که مسؤول این پژوهش بوده‌اند تأکید می‌کنند، این آمار جدا از افرادی است که در حال حاضر به این بیماری مبتلا هستند. 

تخمین زده می‌شود، بیش از ۲۶ میلیون نفر در حال حاضر به دیابت مبتلا هستند و دست کم حدود ۸۰ میلیون نفر با توجه به میزان قند خون، پیش دیابت دارند.

سوابق نشان می‌دهد که ۱۸ درصد افراد ۱۲ تا ۱۸ ساله و ۲۴ درصد بزرگسالان ۱۹ تا ۳۴ ساله مبتلا به پیش دیابت هستند، به این معنی که قند خون آنها به طور غیر بهداشتی زیاد است، اما وضعیت آنها برگشت پذیر است.

رابرت آر ردفیلد، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها گفت: رژیم های غذایی ضعیف، عدم ورزش و استرس در بین جوانان امروزی عامل زمینه‌ساز دیابت است.

پیش از این، شایع‌ترین نوع دیابت در میان کودکان و جوانان دیابت نوع یک بود، بیماری که گمان می‌رود ناشی از ژن‌ها یا محیط باشد و باعث می‌شود بدن از نظر انسولین به صورت مزمن مقاوم باشد.

دیابت نوع ۲ از دیرباز در بین بزرگسالان شایع‌تر بوده، زیرا از نزدیک با رژیم غذایی ضعیف و عدم ورزش همراه است.

داده‌های جدید که امروز در ژورنال JAMA Pediatrics منتشر شده  با تجزیه و تحلیل اطلاعات ۵.۸۰۰ نفر که بین سال‌های ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۶ به یک بررسی ملی بهداشت پاسخ داده‌اند، جمع آوری شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری