{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 398445

وزوز گوش یکی از شایع‌ترین اختلالات گوش است که هر چند وقت یکبار افراد مختلفی را در سراسر جهان درگیر می‌کند. به طور کلی اختلالات شنوایی بیش از هر نوع اختلال دیگری، سیستم عصبی افراد را درگیر می‌کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، اختلالات گوش انواع و اقسام متعددی دارند اما وزوز گوش را می توان از آزاردهنده ترین اختلالات شنوایی دانست. برای حل این مشکل راهکارهای متعددی وجود دارد که در ادامه به سه راهکار می پردازیم:

موسیقی کلاسیک

اگر نویز رنگ سفید را آزار دهنده می دانید می توانید از موسیقی کلاسیک استفاده کنید. درواقع می توانید برای درمان وزوز گوش کمی موسیقی پخش کنید. آهنگ های خنثی به مغز شما امکان می دهد که روی کاهش درد و آزار تمرکز کنید. البته توصیه می شود موسیقی های بی کلام را انتخاب کنید که از سازهایی ملایم استفاده کرده اند چرا که صدای خواننده می تواند ذهن شما را به هم بریزد.

سمعک

حتی اگر فکر می کنید شنوایی شما کاملاً خوب است ، به یک متخصص شنوایی مراجعه کنید. گاهی از دست دادن شنوایی باعث می شود مغز شما به اضافه کاری بپردازد ، که به نوبه خود صدای وزوز گوش را تقویت می کند ، بنابراین ممکن است شما به یکی از رایج ترین روشهای درمان اختلالات شنوایی مثل سمعک نیاز داشته باشید.

درمان شناختی رفتاری

درمانهای روانشناختی  کمک کند که اگر مشکل شما جسمانی نباشد به لحاظ روانی بر مشکل خود غلبه کنید. شما می توانید با تکنیک هایی مانند تنفس عمیق یا شل کردن عضلات با اضطراب و مشکلاتی مثل وزوز گوش مبارزه کنید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری