{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 397129

یکی از مشکلات رایج افرادی که رژیم دارند بحث کنترل اشتها است. این موضوع که گاهی به سختی امکان پذیر است می‌تواند اراده فردی که رژیم گرفته را به طور کامل تخریب کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، یکی از مشکلات رایج افرادی که رژیم دارند بحث کنترل اشتها است. این موضوع که گاهی به سختی امکان پذیر است می تواند اراده فردی که رژیم گرفته را به طور کامل تخریب کند.

غذای خود را پر ادویه کنید

اگرچه برخی از افراد از خوزدن غذاهای تند و پر ادویه اذیت می شوند اما جالب است بدانید که غذاهای تند ممکن است به عنوان سرکوب کننده اشتهای طبیعی عمل کنند. ماده فعال بسیاری از غذاهای پرادویه کپسایسین است که در فلفل های تند یافت می شود. فلفلهای تند و آتشین، فواید سلامتی دیگری نیز دارند. اما یکی از مهمترین این خواص کنترل اشتها است.

به غذای خود توجه کنید

ذهن آگاهی می تواند از مزایای مختلفی برخوردار باشد ، از مدیریت کنترل درد گرفته تا کاهش استرس  و شما می توانید از تمرکز حواس برای سرکوب اشتها نیز استفاده کنید. طبق بررسی های انجام شده در سال 2014 ، تکنیک های هوشمندانه غذا خوردن می توانند به کنترل خوردن احساساتی(پرخوری عصبی) کمک کنند. در حین هر لقمه ای که می خورید ، به طعم ، بافت و بوی آن توجه داشته باشید و در آرامش غذا بخورید. بسیاری از حالات مثل اشتهای کاذب زمانی به سراغ شما می آیند که غذای خود را در شرایط نامناسب مثل جلوی تلویزیون می خورید.

نعناع

بسیاری از پژوهشها نشان می دهند نعناع می تواند تا حد زیادی مانع از احساس گرسنگی شود. یک مطالعه نشان داد که وقتی شرکت کنندگان هر ساعت به مدت 5 روز رایحه نعناع استشمام می کردند کالری کمتری می خوردند. بنابراین پیشنهاد می شود در خانه یک شمع نعناعی روشن کنید ، آدامس نعناعی بجوید یا چای نعناعی بنوشید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری