{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 391243

یک تحقیق جدید نشان می‌دهد که خواب خوب شبانه تاثیر مثبتی بر تقویت سلامت روده دارد.این مطالعه که توسط محققان دانشگاه «نوا ساوت‌ایسترن»(Nova Southeastern University) در آمریکا انجام شد، نشان داده است که خواب بد شبانه تاثیر بدی بر سلامت روده دارد که به نوبه خود می‌تواند به ابتلا به سایر مسائل سلامتی منجر شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان، محققان در این مطالعه به بررسی این موضوع پرداختند که آیا کیفیت خواب می‌تواند بر سلامت میکروبیوم روده تاثیر بگذارد. میکروبیوم روده شامل تمام ارگانیسم‌ها(باکتری‌ها، ویروس‌ها، تک‌یاخته‌ها و قارچ‌ها) و مواد ژنتیکی آنها در دستگاه گوارش می‌شود.به‌تازگی توجه زیادی به این موضوع شده است که میکروبیوم روده چه تاثیراتی بر سلامتی انسان دارد، به‌ویژه اینکه چگونه تنوع میکروارگانیسم‌های موجود در میکروبیوم روده با برخی وضعیت‌های سلامتی انسان مرتبط است.

شواهد در حال رشد نشان می‌دهد که میکروبیوم روده همچنین می‌تواند بر کیفیت خواب تاثیر بگذارد. تحقیقات مقدماتی جدید نشان داده است که خواب بد شبانه تاثیر منفی بر سلامت روده دارد، که به نوبه خود می‌تواند به سایر مشکلات سلامتی منجر شود.محققان در این مطالعه از 26 شرکت‌کننده مرد خواستند تا برای 30 روز Actiwatch بپوشند؛ Actiwatch دستگاهی است که کیفیت و مدت زمان خواب را نشان می‌دهد؛ این دستگاه‌ها جنبه‌های مختلف خواب مانند زمان خوابیدن، زمان بیدار شدن، زمان سپری شده در رختخواب‌، زمان کل خواب‌، راندمان خواب و دفعات بیدار شدن را اندازه‌گیری می‌کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری