کد خبر 389362

نکات بهداشتی قبل و بعد سفر

امروزه سفر کردن دیگر منحصر به فصل و زمان خاصی نیست، بد نیست به نکاتی اشاره کنیم که لازم است برای بهداشت فردی در طول سفر رعایت شود تا خدایی ناکرده دچار مشکل نشویم و سفر را با خاطری خوش به پایان برسانیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، قبل از سفر پوست خود را آماده کنید تا در برابر تغییرات آب و هوایی آسیب نبیند. یک یا دو روز قبل با شوینده‌های مخصوص و ماسک‌های صورت، پوست را لایه‌برداری ملایم و از یک ماسک آب‌رسان هم برای مرطوب نگه داشتن استفاده کنید.

    در طول سفر از مصرف زیاد آب دریغ نکنید تا پوست خشک نشود، ضمن مرطوب ماندن، رنگ و روی پوست روشن بماند و از سر درد هم جلوگیری شود.

    در طول سفر تا حد ممکن از لوازم آرایشی استفاده نکنید تا پوست کمتر تحریک شود و چربی اضافی روی پوست نماند. در موقع پاک کردن مواد اضافی از روی پوست هم بهتر است به جای دست‌ها از دستمال کاغذی استفاده کنید تا آلودگی کمتری به پوست برسد.

    جدا از این که با چه وسیله‌ای سفر می‌کنید و چقدر در برابر آفتاب هستید، لازم است یک کرم ضدآفتاب به همراه داشته باشید.

    حتما قبل از مصرف غذا و خوراکی و بعد از خارج شدن از دست شویی به طور مداوم دست‌ها را با آب گرم و صابون بشویید. پس از شست‌وشو هم باید دست‌ها را با یک حوله تمیز یا دستمال کاغذی خشک کنید.

    عفونت‌های مجاری ادراری و دستگاه تناسلی یکی از مشکلات شایع در میان خانم‌هاست و به دلیل اطمینان نداشتن از پاکیزگی آب دست شویی‌های عمومی، در صورت امکان مقداری آب سالم و تمیز برای شست و شوی خود به همراه داشته باشید.

    در دست شویی‌های عمومی و هتل‌ها مراقب باشید شیلنگ دست شویی با بدن شما تماس نداشته باشد.

     بعد از دفع ادرار و اجابت مزاج، حتما توسط دستمال تمیز محل شست وشو را خشک کنید. در صورتی که لباس زیرتان مرطوب است، فوری آن را تعویض و لباس زیر خشک و پاکیزه به تن کنید.

    در طول سفر لباس زیر خود را هر روز تعویض کنید.

    مراقب خورد و خوراک‌تان باشید؛ یکی از شایع‌‌ترین مشکلات تغذیه‌‌ای در طول سفر، مصرف آب آشامیدنی آلوده است. همچنین غذاهایی که دارای گوشت سرد، پنیر و سس است که معمولا مستعد رشد باکتری‌ها به شمار می‌رود. ‌غذاهای دریایی در صورت آلوده بودن باعث بروز مشکلات روده‌ای می‌شود. همچنین ترجیحا از مصرف لبنیات و سبزی‌ها خودداری کنید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر