{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 387532

براساس تازه‌ترین آماری که توسط مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا منتشر شده، بیش از ۴میلیون و ۸۰۰کودک این کشور که دررده سنی ۱۰تا ۱۷سال هستند، دچار چاقی و اضافه‌وزن‌ هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، براساس تازه‌ترین آماری که توسط مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا منتشر شده، بیش از ۴ میلیون و ۸۰۰ کودک این کشور که دررده سنی ۱۰ تا ۱۷ سال هستند، دچار چاقی و اضافه‌وزن‌ هستند.

این بررسی تأکید می‌کند، نرخ چاقی میان کودکان فقیر دست کم ۲ برابر کودکان ثروتمند است و این روند افزایشی همچنان ادامه دارد. 

میزان کودکان چاق بین ۱۰ تا ۱۷ سال از ۱۶ درصد در سال ۲۰۱۶ به ۱۵ درصد کاهش یافته است؛ براساس داده‌ها می‌سی‌سی‌پی با نرخ ۲۵.۴ بالاترین میزان چاقی جوانان را دارد.

کارشناسان تأکید می‌کنند، باید سیاست‌های بیشتری اتخاذ شود که هم در سطح ایالتی و هم در سطح فدرال به کاهش نرخ چاقی کمک کند.

در می‌سی‌سی‌پی  بیش از یک چهارم از کودکان چاق هستند و پس از آن ایالت ویرجینای غربی و کنتاکی قرار دارد؛ ایالت‌های یوتا، آلاسکا ، کلرادو ، مینه سوتا ، مونتانا و واشنگتن نیز به ترتیب کمترین نرخ چاقی کودکان را به خود اختصاص داده‌اند.

چاقی یک عامل خطر برای چندین بیماری بهداشتی مزمن ویرانگر از جمله دیابت نوع 2 ، سکته مغزی ، حمله قلبی و حتی انواع خاصی از سرطان است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری