{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 387022

محققان دریافتند، التهاب روده در بین افرادی که الگوی خواب نامنظم دارند بسیار شایع است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس نوعی سلول ایمنی را تعیین کردند که ساعت را برای روده تعیین می‌کند؛ این روند ممکن است نشان دهد که چرا اختلالات در ریتم شبانه‌روزی خواب با مشکلات دستگاه گوارش مرتبط است.

این مکانیسم مربوط به سلول‌های لنفاوی (ILC۳s) است؛ این سلول‌های ایمنی نقش مهمی در کنترل متابولیسم التهاب و سایر فرآیند‌های بیولوژیکی دارند.

سرپرست این تیم پژوهش می‌گوید؛ این سلول‌ها عملکرد‌های مهمی در روده دارند آن‌ها با عفونت مبارزه میکنند و یکپارچگی اپیتلیوم روده و جذب لیپید‌ها را کنترل می‌کنند.

این مطالعه که در روز جمعه در مجله Science Immunology منتشر شد بیانگر‌آن است که شیفت شبانه کاری و تاخیر در خواب باعث اختلال در عملکرد سیستم گوارشی، افزایش خطر عفونت‌های روده، چاقی، بیماری التهابی روده و سرطان روده بزرگ می‌شود.

استاد آسیب شناسی در دانشگاه واشنگتن و نویسنده ارشد این مقاله گفت: «آنچه در اینجا پیدا کردیم این است که ریتم‌های شبانه روزی به طور مستقیم بر عملکرد سلول‌های ایمنی در روده تأثیر می‌گذارند که می‌تواند به توضیح برخی از مسائل بهداشتی که ما می‌بینیم مانند بیماری التهابی روده و سندرم متابولیک کمک کند».

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری