{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 382262

داشتن کفش مناسب برای کوهنوردی و طبیعت گردی یکی از مهم ترین ملزومات این گونه سفرهاست. شاید از نظر بسیاری همین که کفش اندازه پای فرد باشد و به اصطلاح در پایش لق نزند یا پایش را نزند، کافی است اما این در حالی است که نکات ریز و درشت فراوانی برای خرید کفش کوهنوردی وجود دارد که بی توجهی به آن ها ممکن است خرید دلچسبی برای تان به ارمغان نیاورد. در این نوشتار کوتاه سعی می کنیم اصلی ترین مواردی را که در هنگام خرید کفش باید به آن توجه کنید، شرح دهیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، رویه کفش اولین چیزی است که توجه خریدار را به خود جلب می کند. تا قبل از این جنس بیشتر رویه های کفش های طبیعت گردی از جنس چرم بود اما با ورود ترکیبات جدید شیمیایی و پتروشیمی به صنعت کفش، جنس رویه ها نیز متحول شد و انواع سبک و ضد آب آن به کار برندهای معتبر تولید کفش آمد. رویه کفش ها باید دارای مقاومت مناسب در برابر ضربه، گرما، سرما و رطوبت باشد. همچنین بعضی از لایه ها دارای قابلیت ضد تعریق نیز هستند. افزون بر این نوع طراحی کفش نیز حائز اهمیت است، به این صورت که باید در عین حالی که دارای انعطاف پذیری بالا باشد، مچ تا قسمتی از ساق پا را بپوشاند.

زیره کفش نیز از قسمت های مهم کفش است. در کفش های کوهنوردی جنس زیره بسیار مهم است و باید به درجه ای از سختی رسیده باشد که کف پای کوهنورد را در هنگام عبور از سنگلاخ ها به درد نیاورد. داشتن عاج های بلند نیز برای جلوگیری از سُر خوردن مهم است.

چه نکاتی را باید در هنگام خرید کفش رعایت کنیم

در هنگام خرید حتما یک جفت جوراب بسیار ضخیم به همراه داشته باشید. کفش ها را حتما بپوشید و سعی کنید یک سایز از سایز کفش تان بزرگ تر انتخاب کنید. برای بستن کفش ها به بستن یکی دو تا از بندهای آن بسنده نکنید، بندها را تا انتها ببندید تا از میزان محافظت آن از پاهای تان خیالتان جمع شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری