{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 378080

طی چند سال اخیر تب برنزه کردن پوست بین جوانان به حدی داغ است که افراد دیگر به عاقبت رفتن به اتاقک‌های داغ سولاریوم فکر نمی‌کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، یک متخصص پوست در رابطه با مضرات سولاریوم، اظهار کرد: برای سولاریوم از اشعه ماوراء بنفش استفاده می‌شود که این اشعه در پوست تغییراتی را ایجاد می‌کند که در نهایت منجر به سرطان پوست می‌شود.

افشار رمضان‌پور در رابطه با آسیب سولاریوم بر پوست، افزود: سوختگی پوست، کوچک‌ترین آسیبی است که سولاریوم به پوست وارد می‌کند. این سوختگی شامل درجات مختلف سوختگی تا تاول است، پس از تاول دچار تغییرات رنگ در محل سوختگی می‌شود.

متخصص پوست و مو ادامه داد: سولاریوم سبب تغییرات بدخیمی در پوست می‌شود. به صورت سلول‌های بدخیم سنگ‌فرشی، سلول‌های بدخیم قاعده‌ای و مهم‌ترین نوع سرطان پوست، ملانوم‌ها است که در نهایت منجر به سرطان پوست می‌شود.

رمضان‌پور خاطرنشان کرد: در نهایت توصیه می‌شود افراد برای برنزه شدن از کرم‌های برنزه کننده استفاده کنند.

بر اساس این گزارش، سولاریوم، فرایندی است که طی آن پوست شخص پس از چند روز تکرار از رنگ طبیعی خود خارج شده و به سمت طیف رنگی مورد علاقه فرد تغییر می‌کند.

سولاریوم، دستگاهی برای برنزه کردن پوست بدن است که شامل تختی است که در دیواره‌های آن لامپ‌های اشعه فرابنفش‌ تعبیه شده است؛ به ‌طوری ‌که وقتی بدن شخص درون این وسیله قرار می‌گیرد، در این دستگاه که حاوی لامپ‌های مشابهی است بسته شده و بدن درون جعبه‌ای که حاوی نور فرابنفش‌ است، قرار می‌گیرد.

در واقع اتاقک سولاریوم از یک تشک خورشیدی ساخته شده است که در آن لامپ‌های UVA و UVB قرار  داده شده‌اند و از بالا و پایین به بدن اشعه تابانده می‌شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری