{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 371497

متخصص قلب و عروق با بیان اینکه فشار خون علامتی ندارد، گفت:‌ با توجه به اینکه زمان بالا رفتن فشار خون را نمی‌دانیم، بیمارانی که دچار این بیماری هستند باید به طور مرتب دارو مصرف کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، رامین اسکندری متخصص قلب و عروق  درباره «پرفشاری و نوسان فشار خون و نقش آن در ایجاد بیماری‌های قلبی»، اظهار داشت: فردی که دچار پرفشاری خون است، در معرض بیماری‌های قلبی است و این پرفشاری می‌تواند در قلب یا مغز باشد.

وی ادامه داد: تأثیر بالا بودن فشار خون در عروق مغزی بیشتر است. در زمان‌های ابتدایی که فشار خون شروع می‌شود، نوسان دارد و گاهی میزان فشار خون نرمال و برخی اوقات بالا می‌رود.

این متخصص قلب و عروق اظهار داشت: چون ما زمان بالا رفتن فشار خون را نمی‌دانیم؛ در نتیجه بیمارانی که دچار فشار خون هستند باید مرتب دارو مصرف کنند.

اسکندری یادآور شد: این نوسان ممکن است شروع فشار خون باشد و گاهی بالا برود یا به دنبال بروز استرس در فرد این حالت وجود داشته باشد و بعد از پایان استرس چه بسا فشار خون طبیعی باشد.

وی با بیان اینکه این بیماران ریسک بالاتری از حوادث عروق قلبی دارند، گفت: ما نباید بی خیال این افزایش فشار باشیم؛ در حالی که وظیفه ما این است که نگذاریم فشار خون بالا برود.

این متخصص قلب و عروق در پاسخ به این پرسش که «آیا فشار خون علامتی دارد؟»، ابراز داشت: خیر؛ چراکه فشار خون بر خلاف تصور مردم علامتی ندارد و وقتی این موضوع روی می‌دهد روی کلیه، بینایی، قلب و عروق و مغز تاثیر می‌گذارد و علامت‌دار می‌شود.

اسکندری افزود: فشار خون یک یافته کمّی است و باید حتما میزان آن اندازه‌گیری شود؛ اینکه فکر کنیم فشار خون ما بالاست؛ به دلیل اینکه مثلا سردرد داریم، اساسا پایه علمی ندارد و باید میزان آن اندازه‌گیری شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری