{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 366069

در تئوری، شما می‌توانید با گذراندن ساعت‌‌ها در سالن‌های ورزشی مقداری از کالری را از بین ببرید، اما این کار در عمل، اتفاقی واقعی و یا خوشایند نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان،  پیروری از رژیم‌های غذایی سخت باعث می‌شود که افراد معمولا از احساس گرسنگی در طول روز شکایت کنند.اما پزشکان معتقدند دنبال کردن برخی شیوه‌های زندگی به کاهش وزن موثر بدون احساس گرسنگی کمک می‌کند.ثابت شده که اگر این روش‌ها هر روز به کار گرفته شوند بدون تلاش زیاد و تحمل گرسنگی به کاهش وزن کمک می‌کنید:

فعالیت بدنی منظم

افرادی که ایستادن را به نشستن ترجیح می‌‌دهند و به‌طور کلی تحرک بیشتری دارند، روزانه تا ۳۵۰ کالری بیشتر از کسانی که مدام در حالت نشسته هستند، می‌‌سوزانند که این مقدار چیزی در حدود ۱۷ کیلوگرم در سال است.

مصرف وعده‌های غذایی در فواصل

مطالعات بسیاری پیشنهاد می‌‌دهند که بین وعده‌‌های غذایی خود فاصله‌‌های مشخصی قرار دهید و همگی را در یک اندازه تنظیم کنید.غذاخوردن در فواصل زمانی مشخص با سوزاندن میزان کالری بیشتری بعد از غذا خوردن، واکنش بهتر به انسولین و کمتر بالا رفتن سطح کلسترول خون همراه است. وقتی شما وعده‌‌های غذایی منظمی در طول روز می‌‌خورید کمتر احتمال دارد که دچار گرسنگی مفرط و یا پرخوری شوید.

مصرف آب به اندازه کافی

نوشیدن آب سرعت متابولیسم بدن را هم زیاد کند. نوشیدن ۲ لیوان آب میزان سوخت‌وساز بدن را تا ۳۰ درصد افزایش داده و اثر آن تا ۹۰ دقیقه باقی می‌ماند؛ یک سوم این افزایش سوخت و ساز ناشی از تلاش بدن برای گرم کردن آب و بقیه آن ناشی از تلاش بدن برای جذب آب است. افزایش مصرف روزانه آب تا ۸ لیوان به شما کمک می‌‌کند تا در طول سال حدود ۳ونیم کیلوگرم کم کنید.

استفاده از پله به‌جای آسانسور

بالارفتن از پله‌‌ها، یک عمل برای تقویت کردن پاها است. چون شما وزن بدن‌تان را ضدجاذبه زمین به بالا حرکت می‌‌دهید. به این ترتیب از هر فرصتی برای این کار استفاده کنید؛ البته اگر مشکل خاصی مانند کمردرد و زانودرد و... دارید، قبل از آن با پزشک تان مشورت نمایید.

جنب و جوش روزمره

کارهای روزانه‌‌تان را با جنب‌‌وجوش انجام دهید.از تمیزکردن خانه گرفته تا به گردش بردن کودک‌تان. به‌عبارتی بهتر است همه کارهای‌تان را با جنب‌وجوش بیشتری انجام دهید.

استفاده از کیسه‌های خرید

اینکه از کسی دیگر بخواهید که کیسه خرید و یا چمدان شما را حمل کند، فرصت سوزاندن کالری و قوی‌‌ترشدن بدن‌تان را می‌گیرید.کیسه‌‌های خرید خود را به‌صورت متوازن و یک بسته در هر دست حمل کنید.حتی اگر مجبورید چندین بار طی مسیر کنید؛ ۲ کیسه‌ کوچک‌تر را به‌جای یک کیسه‌ بزرگ حمل کنید؛در این صورت خودتان می‌توانید بارتان را جابه‌جا کنید.

مصرف فیبر کافی

یک رژیم غذایی با فیبر بالا می‌تواند دریافت کالری شما را بدون اینکه احساس کمبود کنید کاهش دهد. در یک مطالعه مشخص شده زنانی که روزانه ۱۳ گرم یا کمتر فیبر دریافت می‌‌کنند ممکن است ۵ برابر بیشتر از زنانی که فیبر بیشتری می‌خورند، دچار افزایش وزن شوند. فیبر از طریق مکانیزم‌های زیر موجب کاهش وزن می‌شود:سرعت غذاخوردن را کاهش می‌دهد چون به جویدن بیشتری احتیاج دارد.سرعت حرکت غذا در طول مدت گوارش را افزایش می‌‌دهد.هورمون‌‌های سیری را بالا می‌‌برد. برای دریافت ۲۵ گرم فیبر در روز مطمئن شوید که ۶ وعده یا میان وعده میل می‌‌کنید که هر کدام از آنها حدود ۴ گرم فیبر را شامل می‌شود. در میان وعده‌های‌تان از میوه استفاده کنید و آنها را در دسترس‌تان قرار دهید.به این ترتیب به‌سادگی فیبر دریافتی شما بالا می‌‌رود.

ارسال نظر