{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 358839

میوه یکی از میان وعده‌ای مناسب و حاوی آنتی‌اکسیدان‌ها و ویتامین‌های ضروری است، کارشناسان تغذیه زیاده‌روی در مصرف میوه را مناسب نمی‌دانند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان،  درادامه نشانه‌هایی که به شما هشدار می‌دهند روزانه بیش از اندازه نیازتان میوه دریافت می‌کنید، معرفی شده‌اند:

احساس نفخ مداوم

میوه یک ماشه کلاسیک برای ابتلا به نفخ است. میوه‌ها غنی از یک نوع قند به نام فروکتوز هستند که متاسفانه بسیاری از ما قادر به جذب و هضم موثر مقادیر زیادی از فروکتوز نیستیم. محققان بر این باورند که 40 درصد از مردم از یک بیماری به نام سوءجذب فروکتوز در روده کوچک رنج می‌برند. عدم جذب فروکتوز با علائمی مانند ایجاد گاز و نفخ در دستگاه گوارش همراه است.

ابتلا به اسهال

سوءجذب فروکتوز موجود در میوه منجر به نفخ، گرفتگی عضلات شکم، درد و اسهال و حتی گاهی سردرد نیز می‌شود. علاوه بر این، بسیاری از میوه‌ها مانند سیب سرشار از پکتین هستند؛ یک نوع فیبر که مبتلایان به سندرم روده تحریک‌پذیر یا‌ ای‌بی‌اس، برای شکستن کامل آن مشکل دارند.

افزایش وزن

حتی اگر مواد غذایی حاوی قند و کربوهیدرات‌های تصفیه شده، غذاهای فراوری شده و محصولات چرب حیوانی را نیز کنار بگذارید، مصرف روزانه 5 میوه متوسط توصیه شده است. برای حفظ وزن بدن در محدوده طبیعی باید اعتدال در مصرف میوه‌ها هم رعایت شود.

احساس ضعف و گرسنگی

فروکتوز نه‌ تنها جلوی گرسنگی را نمی‌‌گیرد بلکه برعکس میل به مصرف مواد غذایی پرکالری را افزایش می‌دهد. محققان اعلام نمودند، وقتی فردی نوشیدنی حاوی فروکتوز می‌خورد احساس گرسنگی بیشتری دارد و میل به مصرف مواد غذایی پرکالری مثل موز و بیسکویت بیشتر می‌‌شود. متخصصان می‌‌گویند، گرچه فروکتوز قند میوه‌ است اما به‌هرحال قند ساده تلقی می‌‌شود و عامل ذخیره چربی در بدن است.

ارسال نظر