کد خبر 351456

مسواک کنید اما دهان‌تان را نشویید

نحوه‌ مسواک زدن، شست‌وشوی دهان و نوع خمیردندانی که استفاده می‌کنید، بر سلامت دهان و دندانتان تاثیر زیادی دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، هنگام شب، بزاق کمتری نسبت به طول روز تولید می‌شود. به همین دلیل، دندان‌ها نسبت به اسیدی که از باکتری‌های باقی مانده در دهان تولید می‌شود، آسیب‌پذیرترند. برای همین است که همیشه توصیه می‌شود قبل از خواب مسواک بزنید تا باکتری‌ها فرصت آسیب رساندن به دندان‌ها را در طول شب پیدا نکنند.

اما زمانی که مسواک می‌زنید، سعی کنید کف خمیر دندان را از دهانتان خارج کنید تا نیاز به شست‌وشوی زیاد نباشد چرا که با شستن دهان بعد از مسواک زدن در واقع فلوراید را بیرون می‌ریزید. ممکن است برایتان سخت باشد اما خوب است بدانید که نشستن دهان بعد از مسواک زدن، پوسیدگی دندان را تا ۲۵ درصد کاهش می‌دهد.

خمیردندان یک جزء کلیدی از فرایند مسواک زدن است. بهتر است از خمیردندانی استفاده کنیدکه حاوی فلوراید باشد تا از پوسیدگی دندان جلوگیری کند. همچنین، از آنجا که پلاک به علت سفید رنگ بودن به سختی قابل تشخیص بوده و گاهی پس از فرایند مسواک زدن هم روی دندان باقی می‌ماند، انتخاب خمیردندان و مسواک مناسب اهمیت زیادی دارد.

علاوه بر این، قند و خوراکی‌های شیرین، علاوه بر حجم، از نظر تعداد دفعاتی که مصرف می‌شوند هم باید کنترل شوند چرا که محیط را برای رشد باکتری آماده کرده و مواد مورد نیاز برای تکثیرشان را تامین می‌کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • میلاد
    ۰ ۰

    بسم الله...
    اتفاقا برعکس فلوراید بسیار هم مضر هست .دیگه خود غربی ها هم به این موضوع معترف اند حالا شما اومدی توصیه به فلوراید میکنی. دیدید جاهایی که کارخانه فلوراید بوده چه آسیبی به طبیعت و حیوانات زده تا جایی که حیوانات رو ناقص یا معلول کرده چرا به خاطر این که از آبی خوردن که فلوراید داشته یا حتی به خود دندان ها هم آسیب میزنه حیوانی که فلوراید خورده باشه تحمل خوردن آبی که خنک باشه رو نداره چون دندونهاش اذیت میشن. البته شما هم که این طور مطلب گذاشتید حتما بسیار سَهوی و ناخواسته بوده و بنده به شما تهمت نمیزنم.