{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 339707

برخی گیاهان خواب اور هستند و این یک خبر خوب برای افرادی است که با مشکلات و اختلالات خواب رو به رو هستند. درواقع درمان اختلالات خواب با کمک داروهای خواب آور یک روش مرسوم است که می تواند اشتباه باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، درمان کم خوابی و مشکلات در به خواب رفتن اغلب با داروهای شیمیایی انجام می شود، اما با توجه به عوارض این داروها چه روش های جایگزینی برای حل مشکل بی خوابی داریم؟ جالب است بدانید بسیاری از گیاهانی که کارکرد آرامش بخش دارند، می توانند در نقش خواب آور هم ظاهر شوند:

_چای زعفران یا دمنوش زعفران یکی از برترین خواب آورهایی است که کمک می کند شب ها با آرامش بیشتری بخوابید البته زیاده روی در مصر این ماده غذایی توصیه نمی شود

_چای یا دمنوش بابونه نیز گزینه ای فوق العاده برای درمان بی خوابی است.

_ماست و نعنا یکی از برترین ترکیب ها برای آرامش بخشی و ایجاد حس خواب آلودگی است.

_گل محمدی به شکل گلاب، یا دمنوش یا حتی پودر شده روی ماست به شدت آرامش بخش است و به خواب شما کمک می کند.

_سیر از جمله سبزیجات خواب آوری است که می تواند شما را در برابر انواع بیماری ها مصون داشته و همزمان به خواب ببرد.

_زیره سبز نیز از جمله گیاهانی است که کارکردی فوق العاده برای ایجاد حس خواب در شما دارد.

_یکی از گیاهان مناسب برای ایجاد حس خواب آلودگی سنبل الطیب است، این گیاه به شدت روی خواب و بیداری شما موثر است و به عبارتی بسیار مفید است.

به طور کلی فراموش نکنید که استرس و خوردن غذاهای محرک باعث بی خوابی شما می شود. بنابراین تا چند ساعت قبل از خواب کافئین مصرف نکنید. در ضمن با اضطراب به رختخواب نروید و کارهایی مثل چک کردن امور شغلی در لپ تاپ را در ساعات شبانه یا حتی روی تخت انجام ندهید. اجازه دهید در ساعات پایانی شب، ذهنتان شرطی شود که وقت استراحت فرا رسیده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری