{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 335549

آلزایمر یکی از بیماری هایی است که این روزها بسیار رواج پیدا کرده است. اما به نظر می رسد می توان با مصرف برخی از خوراکی ها از این بیماری پیشگیری کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، برخی از خوراکی ها می توانند نقشی موثر در پیشگیری از بیماری آلزایمر ایفا کنند. جالب است بدانید با مصرف این خوراکی ها حتی می توانید بیماری آلزایمر را کنترل کنید.

مصرف منظم گیاهان و میوه ها می تواند باعث بروز بیماری آلزایمر شود. مصرف روغن زیتون و روغن های مختلف گیاهی مثل روغن کنجد می تواند باعث شود ذهن شما بهتر از گذشته عمل کند و دچار آلزایمر نشوید.

لبنیات و خوراکی های حاوی کلسیم می تواند منجر به افزایش هوشبهر و آمادگی ذهنی افراد شود. مصرف مغزها مثل گردوها می تواند منجر به افزایش قدرت حافظه و عملکرد ذهنی افراد شود.اگر مایلید ذهنی خلاق و حافظه ای قوی داشته باشید، بهتر است سعی کنید از غذاهای فست فودی دوری کنید و همیشه غذاهای تازه و به روز مصرف کنید.

غذاهای فریزری و غذاهایی که حاوی مواد افزودنی هستند نیز می توانند منجر به آلزایمر شوند. مصرف مکرر غذاههای فریزری و ناسالم ، مثل غذاهای فست فودی برای سلامتی بسیار خطرناک هستند. پژوهش های جدید نشان می دهد افرادی که مرتب غذاهای سالم می خورند از سلامت بالاتری برخوردارد و کمتر دچار مشکلات زوال عقل می شوند.

ارسال نظر