{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 330976

لیمو ترش را می‌توان یکی از محبوب‌ترین خوراکی‌ها در سراسر جهان دانست که در غذاهای مختلفی استفاده می‌شود. اما شاید برایتان این سوال وجود داشته باشد که اساسا لیموترش چه خواصی دارد؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، لیمو ترش را می توان یکی از محبوب ترین خوراکی ها در سراسر جهان دانست که در غذاهای مختلفی استفاده می شود. اما شاید برایتان این سوال وجود داشته باشد که اساسا لیموترش چه خواصی دارد؟

بسیاری از افراد نمی دانند که پوست لیموترش به اندازه خود لیموترش خواص دارد و می تواند برای سلامتی افراد مفید باشد. درواقع پوست لیموترش سرشار از آنتی اکسیدان ها و عصاره هایی است که ضد سرطان هستند.

اما شاید برایتان سوال باشد اصلا با پوست لیموترش چه می شود کرد. یکی از ساده ترین روش های استفاده از پوست لیموترش رنده کردن آن است. شما می توانید پوست لیموترش را در غذاهای مختلفی رنده کنید. برخی عادت دارند با پوست لیموترش مربا درست کنند. این هم ایده بدی نیست اما مشروط بر آن که در مصرف شکر زیاده روی نکنید.

پوست لیمو ترش می تواند جوش های سرسیاه را نابود کند مشروط بر آن که از پوست لیموترش به شکل عصاره یا رنده شده روی پوست خود بمالید، البته قبل از این کار حتما پوست خود را با دقت با آب و صابون شسته و پس از آن که لیموها را روی پوست خود استفاده کردید مجددا پوست خود را با ماسک های مراقبت از پوست ماساژ دهید.

جالب است بدانید پوست لیموترش می تواند برای سلامت ناخن ها نیز جنبه درمانی داشته باشد. یعنی با قراردادن دستان خود در آب و پوست لیموترش می تواند وضعیت ناخن ها را به کلی تغییر دهید.

پوست لیموترش بسیار معطر است و می تواند در روغن ماشاژ یا لوسیون های بدن نیز استفاده شود و خواصی بی شمار را به کاربر هدیه دهد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری