کد خبر 330447

ارتباط سلامت روان کودک و گل و گیاه

نتایج یک پژوهش جدید نشان می‌دهد کودکانی که از سنین پایین در معرض گل‌ها و گیاهان قرار بگیرند و با گیاهان در ارتباط باشند نسبت به همسن و سالان خود از سلامت روانی بالاتری برخوردارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد کودکانی که از سنین پایین در معرض گل ها و گیاهان قرار بگیرند و با گیاهان در ارتباط باشند نسبت به همسن و سالان خود از سلامت روانی بالاتری برخوردارند.

فرقی نمی کند چند سالتان باشد و این بسیار مهم است بدانید در هر سن و سالی در مجاورت گیاهان قرار گرفتن می تواند منجر به نتایجی مثبت شود. با این وجود به نظر می رسد در کنار گیاهان بود برای کودکان نتایجی بسیار مثبت تر دارد.

بر اساس این پژوهش که توسط روانشناسان بریتانیایی انجام شده است، کودکانی که در خانه گلدان نگهداری می کنند معمولا مسئولیت پذیر تر هستند. توصیه می شود والدین حداقل مسئولیت نگهداری از یک گلدان را به یکی از فرزندان خود بسپرند این موضوع باعث می شود بچه ها از سن کم نسبت به مسئولیت پذیری حساس شوند.

کودکان

افزون بر این، پژوهش مذکور نشان داد که کودکانی که در مجاورت گیاهان باشند احساس آرامش بالاتری دارند و با دوستان خود روابط بهتری برقرار می کنند. جالب است بدانید سرسبزی گیاهان به کودکان حس طراوت می دهد.در برخی پژوهش ها نیز مشخص شده است که کودکانی که در مجاورت گیاهان هستند، قدرت تمرکز بالاتری نسبت به همسن و سال های خود دارند.

رویاپردازی و افزایش حس خیالپردازی که در نهایت برای پیشرفت کودکان در حوزه تحصیل مهم است از دیگر فواید نگهداری گیاهان در خانه است. بر اساس پژوهش این گروه بریتانیایی، نرخ پرخاشگری در کودکانی که در خانه باغچه دارند یا از گلدان نگهداری می کنند نسبت به همسالانشان پایین تر است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر