{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 316086

در انگلیس رخ می‌دهد؛

براساس تازه‌ترین داده‌هایی که توسط مؤسسه سلامت انگلیس منتشر شده است، عدم درمان فشارخون بالا، موجب مرگ سالانه بیش از ۱۱۵ هزار نفر در این کشور می‌شود.

به گزارش دیلی‌میل، براساس تازه‌ترین داده‌هایی که توسط مؤسسه سلامت انگلیس منتشر شده است، عدم درمان فشارخون بالا، موجب مرگ سالانه بیش از 115 هزار نفر در این کشور می‌شود. 

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، به گفته کارشناسان بهداشتی، فشارخون بالا موجب بروز هزاران هزار حمله و سکته قلبی می‌شود که تنها با کمی توجه و پیگیری می‌توان مانع شمار زیادی از‌ آنها شد.

بنیاد قلب انگلیس می‌گوید: «اگر فشارخون بالا به موقع تشخیص داده شود و برای بهبود آن تلاش شود، از بیش از صد هزار مرگ در اثر آن می‌توان جلوگیری کرد».

محققان این پژوهش تأکید می‌کنند، افزایش چاقی منجر به افزایش کلسترول خون و فشارخون بالا شده است و این در حالیست که میلیون‌ها نفر در عین چاق بودن به آن نیز بی‌توجه هستند.

سیمون گیلسپی، مدیر اجرایی بنیاد قلب انگلیس می‌گوید: «اگر دولت رویکرد خود را تغییر ندهد و به فکر اقدامات مؤثر باشد، هر سال هزاران نفر بیشتر در اثر این عارضه جان خود را از دست خواهند داد».

کارشناسان بهداشتی تأکید می‌کنند، فشارخون بالا مهم‌ترین عامل خطر قابل پیشگیری در مرگ زودرس در سراسر جهان است.

پرفشاری خون باعث افزایش خطر بیماری‌ایسکمیک قلب، سکته مغزی، بیماری شریان‌های پیرامونی و دیگر بیماری‌های قلبی عروقی شامل نارسایی قلب، آنوریسم آئورت، تصلب شرایین فراگیر و آمبولی ریه می‌شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری