{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 304878

نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد ماده ای به نام فیستین – یک فلاونوئید طبیعی – که در بسیاری از میوه ها و سبزی ها به وفور یافت می شود، دارای خواصی است که می تواند سلول های کهنسال بدن را پاکسازی کند.

به گزارش نیواطلس، نتایج یک بررسی جدید نشان می دهد ماده ای به نام فیستین – یک فلاونوئید طبیعی – که در بسیاری از میوه ها و سبزی ها به وفور یافت می شود، دارای خواصی است که می تواند سلول های کهنسال بدن را پاکسازی کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، ماده یادشده با پاکسازی بدن از سلول های مسن سلامت فرد را افزایش داده و طول عمر او را هم بیشتر می کند.

سلول های بدن در گذر زمان توانایی خود برای تقسیم و تکثیر را به تدریج از دست می دهند و از همین رو میمیرند و توسط سیستم ایمنی بدن حذف می شوند. اما با افزایش سن انسان سیستم ایمنی کارآیی خود را از دست داده و نمی تواند سلول های از کارافتاده و ضعیف را حذف کند.

تجمیع و افزایش این سلول ها موجب شکل گیری و وقوع بسیاری از بیماری های خطرناک در بدن انسان می شود. برای یافتن راهی به منظور از بین بردن این سلول ها در سنین بالا داروهای زیادی تولید شده،اما هیچ یک نتوانسته اند به طور کامل سلول های کهنسال را در سنین بالا از بین ببرند.

اما گروهی از محققان بین المللی به تازگی پی برده اند که فیستین هم در موش ها و هم در انسان ها به نابودی سلول های از کارافتاده کمک می کند. پیش از این و در سال 2014 مشخص شده بود این ماده برای مهار بیماری آلزایمر هم مفید است. دانشمندان در تلاش هستند از این ماده برای تولید برخی انواع داروهای مفید هم استفاده کنند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری