{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 291408

برای خیلی از ما صحبت کردن در مورد عملکردهای بدن چندان راحت نیست مخصوصاً اگر پای بحثی چون اسهال در میان باشد! برای همین اطلاعاتی که در این مورد رد و بدل می‌کنیم ممکن است گمراه کننده یا نادرست باشد. در این مطلب به چند باور اشتباه رایج در مورد اسهال اشاره می‌کنیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تبیان، طول عمر ویروسی عبارت است از زمانی که اسهال به طور خودبخودی از بین خواهد رفت بنابراین مصرف دارو باعث نمی‌شود این طول عمر طولانی‌تر شود و مانع از دفع بقیه‌ی مدفوع نخواهد شد. در واقع روده‌ی یک بزرگسال حدود 8 تا 9 متر است و مدفوع در سراسر آن گسترده شده است. پس این اشتباه است که نباید جلوی دفع را بگیریم.

باور اشتباه دوم: به محض اینکه اسهال متوقف شد می‌توان به مدرسه یا محل کار برگشت

مطمئناً درست نیست. اگر علت اسهال عفونت ویروسی یا نورو ویروس بوده باشد پس تا 48 ساعت بعد از آخرین دفع اسهال هنوز بدنتان عفونی است، حتی اگر ببینید که مدفوعتان به حالت عادی برگشته است.

باور اشتباه سوم: اسهال خونی به معنی سرطان است

البته ممکن است درست باشد اما احتمال این که مشکل دیگری مانند دیورتیکولیت، التهاب روده‌ها، اسهال ویروسی و یا کیست در دستگاه گوارش باشد، بیشتر است. به هر حال باید با مشاهده‌ی اسهال خونی سریع به پزشک مراجعه کنید و آن را نادیده نگیرید. اگر تب داشته باشید احتمالا نیاز به مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها دارید.

اگر علت اسهال عفونت ویروسی یا نورو ویروس بوده باشد پس تا 48 ساعت بعد از آخرین دفع اسهال هنوز بدنتان عفونی است، حتی اگر ببینید که مدفوعتان به حالت عادی برگشته است

باور اشتباه چهارم: اگر چیزی نخورید، اسهال ویروسی‌تان زودتر متوقف خواهد شد

این تصور کاملاً اشتباه است. شما به قند و نمک موجود در غذا نیاز دارید تا آب جذب کنید و دهیدراته نشوید. ویروس طول عمر خودش را دارد و با شروع مبارزه‌ی سیستم ایمنی بدن، نابود خواهد شد.

باور اشتباه پنجم: نوشابه بدون گاز برای اسهال خوب است

این باور تا حدودی درست است اما باید مراقب محتوای قند نوشیدنی‌ها باشید. نوشابه‌ی بدون گاز به دلیل قند و نمکی که دارد چون به بدن در جذب آب کمک می‌کند مفید است اما به دلیل قند اضافی همیشه توصیه می‌شود به جای نوشابه، پودر او آر اس مصرف کنید.)

ارسال نظر