{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 289771

دندان های که با یکدیگر فاصله داشته باشند و همچنین از تراز خوبی برخوردار نباشند می توانند سبب ایجاد مشکلات خاص و همچنین عدم زیبایی در افراد شوند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا، یکی از رایج ترین روش های که سبب می شود دندان ها به ظاهری زیبا و متناسب برسند و همچنین وضعیت آنها را بهتر می کند، ارتودنسی می باشد. ارتودنسی در اصطلاح به معنی ردیف کردن دندانهاست.

در صورتی که به دلیل کج بودن دندانها یا کوچک بودن فک دندانها بر روی یکدیگر قرار گرفته و همچنین ترازخوبی نداشته باشند در زمان خوردن غذا یا گاز گرفتن مشکلاتی را برای فرد به وجود می آورند البته نباید فراموش کرد که نظافت دندان در چنین شرایطی قطعا به آسانی صورت نخواهد گرفت.

ارتودنسی راهی برای رسیدن به زیبایی دندان ها

به صورت طبیعی دندان ها باید به اندازه یک نخ دندان با یکدیگر فاصله داشته باشند اما این فاصله در برخی از افراد بیشتر از یک میلی متر است البته گاهی دیده می شود که به 10 میلیمتر نیز می رسد. متخصص ارتودنسی برای اینکه این فاصله ها را از بین ببرند چندین روش را پیشنهاد می کنند.

اصلی ترین و پرطرفدارترین روشی که دکتر اردتونسی به افراد برای نزدیک شدن دندان هایشان توصیه می کنند، اردتودنسی می باشد که به وسیله حرکت دادن دندان ها صورت می گیرد.

این روش نسبت به روشهای دیگری که سبب تراش خوردن دندانها می شود، مزیت های را دارد که می توان به عدم افت بافت اشاره نماییم و در آخر می توان به پیش بینی کرد که نتیجه نهایی چگونه می شود و چون مدت زمان آن نیز طولانی است، رضایت بیمار را به همراه خواهد داشت.

اگر بیمار بخواهد از روش ارتودنسی استفاده نکند می تواند فضای خالی که بین دندان ها وجود دارد را به وسیله تراش از بخش کناری دندان و اضافه نمودن به دندان کناری پر نماید. اما لازم است بدانید که در صورتی می توان از این روش استفاده نمود که فاصله بین دو دندان ها زیاد نباشد.

 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری