{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 281725

نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها مشخص کرده است، نوزادانی که تنها یک ماه زودتر از زمان خود متولد می‌شوند، به میزان قابل توجهی در معرض اختلال «ADHD» قرار دارند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، نتایج تازه‌ترین بررسی‌ها مشخص کرده است، نوزادانی که تنها یک ماه زودتر از زمان خود متولد می‌شوند، به میزان قابل توجهی در معرض اختلال «ADHD» قرار دارند. 

به گفته محققان، اختلال کم‌توجّهی - بیش‌فعالی (به صورت مخفف: ADHD) یک اختلال رفتاری رشدی است؛ معمولاً کودک توانایی دقّت و تمرکز بر روی یک موضوع را نداشته، یادگیری در او کند است و کودک از فعّالیّت بدنی غیرمعمول و بسیار بالا برخوردار است.

براساس تحقیقات متخصصان، این اختلال با فقدان توجه، فعّالیت بیش‌ازحد، رفتارهای پرخاشگرانه، یا ترکیبی از این موارد همراه است.

پژوش‌ها نشان داده است، «ADHD» شایع‌ترین اختلال رفتاری در سنین کودکی و بلوغ است و حدود 3 درصد تا 5 درصد کودکان قبل از هفت سالگی به آن مبتلا می‌شوند.

همچنین این عارضه بیشتر در دوران ابتدایی مدرسه برای کودکان و در هنگام بلوغ رخ می‌دهد و با افزایش سن بسیاری از بیماران بهتر می‌شوند.

محققان موسسه بهداشت عمومی نروژ باور دارند، اعضای بدن نروژ آن طور که باید تکامل نیافته و همین موضوع منجر به ایجاد التهاب می‌شود؛ التهاب نیز به همراه تغییرات هورمونی منجر به بروز اختلال «ADHD» می‌شود. 

براساس آمار موجود، از هر 10 نوزاد در آمریکا یک نوزاد و در انگلیس از هر 100 نوزاد، 8 نوزاد تولد زودرس و قبل از 37 هفته دارند. 

مطالعه جدیدی که توسط دانشمندان دانشگاه سان فرانسیسکو دانشگاه کالیفرنیا انجام شد، تأکید می‌کند، افزایش مرگ و میر، مشکلات تنفسی، فلج مغزی و سایر مشکلات عصبی از مشکلات تولد زودرس نوزادان است که در بزرگسالی باآنها دست و پنجه نرم می‌کنند. 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری