{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 189501

اگر دنبال یک ماده غذایی لاغرکننده و سرشار از ویتامین هستید می‌توانید به توت‌فرنگی خوشرنگ و خوشمزه اعتماد کنید.

 علاوه بر این‌ها توت‌فرنگی می‌تواند استرس را از شما دور کند، ادرارآور است و از ابتلا به سرطان پیشگیری می‌کند.

با استرس خداحافظی کنید

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از آرمان ، در زندگی پرتنش و پراضطراب امروز باید به هر وسیله‌ای که شده کمی‌از شدت این تنش‌ها بکاهیم. مصرف منظم توت‌فرنگی نیز راهی برای کنترل لحظه‌های پراسترس روزانه است. به خاطر اینکه توت‌فرنگی سرشار از ویتامین C و منیزیم می‌باشد که هر دو باعث ایجاد نشاط و انرژی می‌شوند و به حفظ تعادل احساسی کمک می‌کنند.

مقابله با سرطان

توت فرنگی به دلیل سرشار بودن از ویتامین C و فیبرهای غذایی خاصیت آنتی‌اکسیدانی دارد. یعنی با رادیکال‌های آزاد مقابله کرده و به پیشگیری از برخی از سرطان‌ها مانند سرطان سینه، کولون و مغز کمک می‌کند. ترکیبات این میوه از تشکیل عوامل سرطان‌زا در روده پیشگیری می‌کنند.

روی فرم باشید

حتما شما هم دوست ندارید که در این روزهای گرم و طولانی کسل و خسته باشید. توت‌فرنگی سرشار از ویتامینC، منیزیم، آهن و کلسیم است. در نتیجه باعث ایجاد احساس شادابی شده و خستگی و کسالت را از شما دور می‌کند. اگر می‌خواهید یک روز شاد و پرانرژی داشته باشید از همان ابتدای صبح یعنی برای صبحانه از این میوه قرمز کوچک میل کنید.

یک میوه دیورتیک

توت فرنگی یک دیورتیک یا همان ادرارآور طبیعی و فوق‌العاده است، به خاطر اینکه سرشار از آب و پتاسیم می‌باشد. توت‌فرنگی از عهده تمیز کردن اعضای داخلی بدن بر می‌آید و همچنین با یبوست مقابله می‌کند. در حالت کلی باید بدانید که توت‌فرنگی نیز مانند بیشتر میوه‌ها برای عملکرد خوب سیستم ایمنی بدن مفید است و برای همین هم قدرت دفاعی بدن را در برابر بیماری‌ها بیشتر می‌کند.

برای داشتن کبدی سالم

توت فرنگی یکی از آن میوه‌های رنگی است که حاوی آنزیم‌ها، کلروفیل، کاروتنوئیدها و بیوفلاونوئیدها می‌باشد. این ترکیبات به داشتن کبدی سالم کمک کرده و باعث تمیز شدن روده‌ها می‌شوند. توت‌فرنگی همچنین به دلیل داشتن اسید سالیسیلیک خواص درمانی دارد. این ترکیب روی عملکرد کبد و کلیه‌ها تاثیر زیادی می‌گذارد و باعث تمیز شدن آنها می‌شود.

پوست را جوان نگه می‌دارد

توت‌فرنگی هم مانند بیشتر میوه‌های قرمز کوچک سرشار از ویتامین C و پولفینول‌هاست. این ترکیبات به طور موثر با رادیکال‌های آزاد آسیب‌رسان مقابله می‌کنند. ویتامین C موجود در این میوه قادر است تولید کلاژن پوست را بالا ببرد. کلاژن ترکیبی است که حالت ارتجاعی پوست را بالا می‌برد. در مورد پولیفنول‌ها هم باید بدانید که آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی هستند و از غشای سلول‌ها، عروق و سلول‌ها محافظت می‌کنند. این ترکیبات آنتی‌اکسیدانی با تشکیل رادیکال‌های آزاد مقابله کرده و پیری سلول‌ها را به تاخیر می‌اندازند. اگر می‌خواهید پوست شاداب و سالمی‌داشته باشید بهتر است روزانه 150 گرم توت قرمز و به ویژه توت‌فرنگی میل کنید. چون ترکیبات این میوه‌ها بروز چین و چروک‌های روی پوست را به تاخیر می‌اندازند و پوست را به مدت طولانی‌تری جوان و شاداب نگه می‌دارند.

بهترین روش نگهداری

توت‌فرنگی جزو میوه‌های فوق‌العاده حساس است که باید زود مصرف شود. این میوه نیازی به شست‌وشوی زیاد ندارد. فقط کافی است قبل از مصرف آن را با کمی‌آب آبکشی کرده و تازه به تازه مصرف کنید تا همه ارزش غذایی آن حفظ شود. متاسفانه استفاده از ترکیبات شیمیایی زیادی باعث می‌شود که این میوه یکی از آلوده‌ترین میوه‌های موجود به کودها و آفت کش‌ها باشد. بهترین روش این است که این میوه را از جاهای مطمئن تهیه و میل کنید.

ارسال نظر