{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 187676

بررسی مجدد نتایج چندین مطالعه در مورد تاثیرات آووکادو بر سلامتی حاکی از آن است که این میوه در درمان سندرم متابولیک موثر است.

سندرم متابولیک مجموعه‌ای از فاکتورهای خطرزا به حساب می‌آید که می‌تواند احتمال بروز دیگر مشکلات جسمی از قبیل دیابت نوع دو، بیماری قلبی و سکته مغزی را افزایش دهد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، از جمله فاکتورهای خطرزای این بیماری شامل چاقی شکمی، سطح پایین کلسترول خوب (HDL)، بالا بودن سطح تری گلیسیرید، فشار خون بالا و بالا بودن قند خون ناشتا می‌شود.

به گفته پزشکان وجود حداقل سه مورد از این فاکتورهای خطرزا در تشخیص ابتلای فرد به سندرم متابولیک، تعیین کننده است. همچنین داشتن یک رژیم غذایی سالم یکی از بهترین روش‌ها برای پیشگیری یا درمان سندرم متابولیک است که طبق بررسی‌های انجام گرفته میوه آووکادو باید بخشی از این رژیم غذایی باشد.

مطالعات متعددی در مورد تاثیرات بالقوه میوه آووکادو بر سلامتی انجام گرفته است. به طور مثال مطالعه انجام گرفته در سال ۲۰۱۴ حاکی از آن است که مصرف نیمی از این میوه همراه با وعده غذایی نهار به کاهش وزن کمک می‌کند. همچنین نتایج مطالعات اخیر نشان می‌دهد که مصرف آووکادو با کاهش سطح کلسترول بد خون (LDL) مرتبط است.

این فوائد آووکادو به ترکیب‌های زیست فعال موجود در این میوه نسبت به داده می‌شود که شامل کاروتنوئیدها، اسیدهای چرب، مواد معدنی همچون کلسیم، آهن و روی و ویتامین‌های A، B، C و E است.

ارسال نظر