{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 394689

احتمالات حکایت از آن دارند که جین فوندا؛ بازیگر سرشناس هالیوودی امسال جشن تولد هشتاد و دو سالکی خود را در زندان برگزار می کند. البته صحبت بر سر یک زندان واقعی است نه زندانی که در لوکیشن یک فیلم وجود داشته باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، جین فوندا یکی از چهره هایی است که اخیرا به علت اعتراضات خود به تغییرات اقلیمی حاشیه ساز شد. او که در واشنگتن دستگیر شده بود به زندان ایالتی منتقل شد و یک شب را نیز در بازداشت گذراند.

جین فوندا

این بازیگر به منظور اعتراض هر هفته در چالشی به نام "افزایش آگاهی درباره تأثیرات جهانی و گسترده تغییرات آب و هوایی "، به واشنگتن می رفت و در مقابل ساختمان مجلس نمایندگان معترض می شد. اکنون به نظر می رسد فوندا که در بازداشت موقت به سر می برد باید امسال در زندان تولد بگیرد.

فوندا مدتی پیش فرد الهام بخش خود برای این اعتراض را گرتا تونبرگ نوجوان و فعال حقوق محیط زیستی دانست که ر حال تلاش برای نجات سیاره زمین استتونبرگ ایده اعتراض های سریالی موسوم به "اعتصاب روز جمعه"  را ایجاد کرد و فوندا نیز تکنیکی به همین شکل را در ایالات متحده برقرار کرد.

این بازیگر پیش از این سه بار در جریان تظاهرات مسالمت آمیز خود دستگیر شده بود و یک شب را در زندان گذراند. در حالی که در صورت حکم دادگاه ممکن است وی فصل آخر سریال نتفلیکس ، گریس و فرانکی  را از دست دهد. جین فوندا گفت که وکیلش به وی توضیح داده که ممکن است سه ماه زندانی شود. در این شرایط فوندا باید جشن تولد امسال خود را در زندان برگزار کند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری