کد خبر 374389

۵ تصور اشتباه درباره تفاهم در زندگی مشترک

همه زوجین به دنبال تفاهم هستند و تمام جوان های دم بخت هم به دنبال فردی می گردند که با او تفاهم داشته باشند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خراسان، در این بین، این کلمه آنقدر بسیط است که معمولا تعریف دقیقی از آن در ذهن افراد یا جامعه وجود ندارد. تعریفی که بیشتر مواقع شنیده می شود این است که «حرف هم را بفهمیم»؛ حال این فهمیدن حرف های طرف مقابل دقیقا به چه موضوعاتی تعلق می گیرد معلوم نیست. در اینجا سعی می شود چند اشتباه رایج درباره تفاهم تذکر داده شود:

1-مدام به خودمان گوشزد کنیم که همسر ما از جنس و در جسم دیگری است و با قلب، مغز و مدل منحصر به فرد خودش مسئولیت‌های زندگی را بر عهده می‌گیرد بنابراین قرار نیست دقیقا مثل ما فکر و عمل کند.

2-تفاهم چیزی  نیست جز داشتن زبان مشترک با همسر. تا زمان یافتن این زبان از صبر کمک بگیرید چراکه تا نقاط مشترک بین شما دو نفر پررنگ نشوند، مسیر خوشبختی برای‌تان روشن و شفاف نخواهد شد.

3-هیچ‌گاه در دام عشق‌های هالیوودی و بالیوودی نیفتید چراکه تفاهم برخلاف آن‌چه در این فیلم‌ها می‌بینید، ساختنی است نه این‌که به صورت مادرزادی در یک زن و شوهر باشد!

4-اگر دارید شرایط را تحمل می‌کنید تا زمان همسرتان را به فرشته‌ای مهربان تبدیل کند، راه را اشتباه می‌روید چراکه تا خودتان تغییر نکنید، کم و کاستی‌های رفتاری و گفتاری طرف مقابل تان اصلاح نخواهد شد.

5- در میان درد دل‌هایمان حواس‌مان باشد آبی که ریخته شد، دیگر جمع نمی‌شود! بنابراین با خیال این که با داشتن تفاهم هر حرفی را می‌توان به همسر زد به ریشه‌های زندگی‌مشترک‌تان تیشه نزنید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری