{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 352917

برخی از ابزار و وسایل امروزی به اندازه‌ای تکراری شده‌اند که اهمیتشان برای ما به صفر رسیده است. اما جالب است بدانید که همین ابزار و وسایل زمانی در دسترس نبودند و افراد مجبور بودند از روش‌هایی عجیب به عنوان جایگزین استفاده کنند و ساعت زنگ دار نیز یکی از همین وسایل است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، یکی از سخت ترین کارها برای بسیاری از افراد بیدار شدن های صبحگاهی و آماده شدن برای رفتن به محل کار است. اما جالب است بدانید این روزها بیدار شدن از خواب بسیار ساده تر از سال ها پیش است.

سال ها پیش در اروپا، پیش از آن که ساعت زنگدار  مرسوم شود، شغلی به نام ضربه زننده وجود داشت. افرادی که به این شغل اشتغال داشتند، نقش ساعت زنگ دار را به شکل فیزیکی ایفا می کردند. این دقیقا همان اتفاقی است که رخ می داد یعنی افراد ضربه زننده به جای ساعت مردم را بیدار می کردند اما چگونه؟

برای استخدام افراد ضربه زننده، کافی بود یک نفر را پیدا کنید و به او بگویید که سر ساعتی مشخص شما را بیدار کند. روش کار به طور معمول اینگونه بود که ضربه زننده سر ساعت پشت درخانه شما حاضر می شد و با باتوم و چوب زدن به در و پنجره ها سعی می کرد شما را بیدار کند.

البته ناگفته پیداست که این روش به شدت پر سر و صدا بود و حتی باعث بیدار شدن همسایه ها هم می شد. اما به هر حال در دهه 1950 به شدت رواج پیدا کرده بود. البته این به این معنا نیست که در سال 1950 ساعت زنگذار وجود نداشت. اتفاقا ساعت زنگدار از سال 1757 در دسترس عموم بود اما چندان مرسوم نشده بود و حتی بسیاری از مردم نیز به ساعت زنگدار اعتماد نداشتند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری