{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 328966

این روزها بحث درباره سلفی بهرام رادان با گاومیش‌های اهواز موافقان و مخالفان بسیاری داشته و جنجال‌ساز شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، بهرام رادان، بازیگر سینمای ایران مدتی پیش سفری به اهواز داشت و تصاویری را در اینستاگرام به اشتراک گذاشت که یکی از این عکس‌ها بیشتر از سایرین در فضای مجازی دست به دست شد و واکنش‌های بسیاری را به همراه داشت.

سلفی این بازیگر و همراهانش با چند گاومیش در سطح شهر، چند روزی است که بسیار جنجال‌ساز شده و انتقادهای گسترده‌ اهالی خطه خوزستان را برانگیخته که واکنش برخی از مقامات استانی را نیز به همراه داشته است.

مخالفان این تصویر، معتقدند که رادان با این عکس، چهره شهر اهواز را که یک کلانشهر است، زشت و غیرشهری نشان داده است، چرا که گاومیش‌ها جای شان در محیط روستایی است و نباید به حوزه شهری وارد شوند.

از سوی دیگر، برخی از فعالان حوزه محیط زیست نه تنها مخالفتی با این عکس ندارند، بلکه این اقدام رادان را حرکتی در معرفی ظرفیت طلایی محیط زیست اهواز می‌دانند.

در این میان، معصومه خنفری، فرماندار شهر کارون نیز در سمت موافقان قرار گرفته و سلفی رادان را در جهت معرفی زیست بوم این منطقه دانسته و آن را تحسین کرده است، او در این باره گفته: «گاومیش از جاذبه‌های ارزشمند و میراث طبیعی در شهرستان کارون، اهواز و چند شهرستان دیگر استان به حساب می‌آیند. گاومیش‌ها تأمین‌کننده رزق و روزی بخش بزرگی از مردم شهرستان کارون هستند. در دوره‌ای شهرداری وقت سعی داشت گاومیش‌ها را به مجتمع گاومیش پروری در منطقه خضیرات که در مرز شهرستان‌های کارون و شادگان قرار دارد منتقل کند که گاومیش داران به آنجا نرفتند.»

او ادامه داد: «حتی از کشور ایتالیا آمدند و گاومیش‌های اینجا را خریدند. از استان‌های ارومیه و گیلان نیز از ما گاومیش خریدند. اینجا بهترین گونه‌های گاومیش دنیا را از نظر پرواربندی و کیفیت لبنیات دارد و بهترین بستنی‌فروشی‌های کشور، شیر گاومیش‌های کوت‌عبدالله را می‌خرند.»

ارسال نظر

 • جبار
  ۰ ۰

  خانم خنفری بفرما نتوانستیم به بیرون از شهر منتقلشان کنیم،
  با راه اندازی جاده ی ساحلی کم کم مسدود کردن جاده بوسیله ی گاومیشها امری عادی تلقی می شود و دیدن خیابانهاو خانه های پر از پهن و کودکانی که دراین محیط ها بزرگ می شوند چندان آزار دهندنیست.
  بعید میدانم کسی برای دیدن گاوها توی خیابانها به هند سفر کرده باشد.
  چطور است بفکر توسعه ی این صنعت باشید.