{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 302130

تازه‌ترین گزارش دفتر آمار ملی انگلیس نشان می‌دهد که "محمد" و "اولیویا" به ترتیب محبوب‌ترین نام‌های پسر و دختر در سال ۲۰۱۷ در شهر لندن پایتخت انگلیس به شمار می‌روند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، این آمار نشان می‌دهد نام محمد که به زبان انگلیسی به اشکال مختلفی مانند Mohammadو Muhammad نوشته می‌شود علاوه بر لندن در مناطق مرکزی انگلیس نیز نسبت به سایر اسامی پسر پیشتازی می‌کند.

آمار یادشده حاکی است که نام‌های "اولیور"، "هری" و "جورج" محبوب‌ترین اسامی پسر و "اولیویا"، "آملیا" و "ایزلا" محبوب‌ترین نام‌های دختر در کل انگلیس به شمار می‌روند.

بر اساس این گزارش، محمد در فهرست اسامی محبوب‌ترین نام‌های کل بریتانیا در ردیف دهم قرار دارد.بیش از 3 هزار و 691نوزاد پسر سال گذشته به نام محمد مزین شده‌اند.

گزارش دفتر آمار ملی انگلیس همچنین نشان می‌دهد که استفاده از نام محمد در کنار اسامی "آملیا"، "آوا"،"یعقوب"و"نوح" از سال 1996 به این‌سو روند صعودی داشته است.

هانتر و رلف در سال 2017 وارد فهرست صد نام پرطرفدار برای پسرها شدند و برای دختران اُرلا، ایدیث، بانی، لایلا و هیلی نام‌های تازه‌وارد بودند. همچنین اولیویا و جک در اسکاتلند و امیلی و جیمز در ایرلند شمالی محبوب‌ترین نام‌های دختر و پسر هستند.

بر اساس این گزارش، در سال 2017 میلادی مجموع 679 هزار و 106 نوزاد در کل انگلیس به دنیا آمده است که از این میزان 63 هزار نوزاد به اسامی منحصربه‌فرد نامیده شدند.

دین اسلام پس از مسیحیت دومین دین بزرگ انگلیس به شمار می‌رود. بر اساس آخرین گزارش دفتر آمار ملی انگلیس مجموع 3 میلیون و 372 هزار مسلمان در این کشور زندگی می کنند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری